Ławeczka Poetów - popularny pomnik w <a href="https://www.polskieszlaki.pl/tarnow-atrakcje/">Tarnowie</a>

Aktualizacja: 2023-07-28
Ławeczka Poetów w Tarnowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.8

Ławeczka Poetów w Tarnowie to ciekawa atrakcja, przy której każdy chętnie przystaje, a nawet przysiada. Z doświadczenia wiem, że wszelkie ławeczki są bardzo lubiane przez turystów. To w ostatnich latach popularna forma aktywizacji mieszkańców i turystów, którzy chętnie wykonują sobie zdjęcia z takimi rzeźbami. Ławeczka Poetów powstała w Tarnowie w 2004 roku, w okolicach Rynku Starego Miasta, przy ul. Wałowej, przy zbiegu ulicy Lwowskiej. 

Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Na ławeczce siedzą rzeźby postaci trojga poetów. Są to Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert oraz Jan Brzechwa. Postaci są odlane z brązu i mają naturalne rozmiary. Można przy nich usiąść i odpocząć. Co ciekawe, stoją przy nich metalowe skrzynki z tomikami poezji, a klucze do nich można dostać w pobliskiej pizzerii. Ciekawa inicjatywa.

Ławeczka Poetów powstała za sprawą  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Cenne jest, że to sami mieszkańcy Tarnowa wybrali poetów, którzy zasiedli na ławeczce.

Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Ławeczka Poetów
ul. Wałowa, róg z ulicą Lwowską, Tarnów

Noclegi w Tarnowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(3.8 głosów: 19)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.8 głosów: 19)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024