Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°0'47" N, 20°59'27" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W 2004 roku w Tarnowie w okolicach Rynku Starego Miasta, przy ul. Wałowej odsłonięte zostały rzeźby postaci trojga poetów siedzących na niewielkiej ławeczce. Są to Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert oraz Jan Brzechwa.Postaci są odlane z brązu i mają naturalne rozmiary. Co ciekawe, stoją przy nich metalowe skrzynki z tomikami poezji, a klucze do nich można dostać w pobliskiej pizzerii. Bardzo ciekawa inicjatywa.

Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie


Ławeczka, która jest właściwie kamiennym murkiem powstała za sprawą  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. To sami mieszkańcy Tarnowa wybrali poetów, którzy zasiedli na ławeczce.

Ławeczka Poetów
ul. Wałowa, Tarnów

Tarnów
Tarnów

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020