Ławeczka Poetów w Tarnowie

Ławeczka Poetów w Tarnowie

(3.8 głosów: 19)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Popularny pomnik w Tarnowie

Ławeczka Poetów w Tarnowie to ciekawa atrakcja, z doświadczenia wiem, że wszelkie ławeczki i nowe rzeźby są bardzo lubiane przez turystów. To w ostatnich latach popularna forma aktywizacji mieszkańców i turystów, którzy chętnie wykonują sobie zdjęcia z takimi rzeźbami. Ławeczka Poetów powstała w Tarnowie w 2004 roku, w okolicach Rynku Starego Miasta, przy ul. Wałowej, przy zbiegu ulicy Lwowskiej. Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Na ławeczce siedzą rzeźby postaci trojga poetów. Są to Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert oraz Jan Brzechwa. Postaci są odlane z brązu i mają naturalne rozmiary. Można przy nich usiąść i odpocząć. Co ciekawe, stoją przy nich metalowe skrzynki z tomikami poezji, a klucze do nich można dostać w pobliskiej pizzerii. Ciekawa inicjatywa.

Ławeczka Poetów powstała za sprawą  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Cenne jest, że to sami mieszkańcy Tarnowa wybrali poetów, którzy zasiedli na ławeczce.Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Ławeczka Poetów
ul. Wałowa, róg z ulicą Lwowską, Tarnów

GPS: 50°0'47N, 20°59'27E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°0'47N, 20°59'27E
09 luty 2017
24 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Ławeczka Poetów w Tarnowie na blogu

Tarnów - wielokulturowa perła renesansu

Nieczęsto odwiedza się tak piękne miasto jak Tarnów. To polska Perła Renesansu! Warto ją smakować, spokojnie i z rozmysłem. Cudne zabytki bowiem to nie wszystko, tutaj dodatkowo dzieje się historia i to długa i wielokulturowa, wielowątkowa. 

Koniecznie zobacz naszą relację z tego wspaniałego miasta! Podziel się też swoimi wrażeniami z wizyty w Tarnowie!

12 październik 2020 13:51
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację