Ławeczka Poetów w Tarnowie

Ławeczka Poetów w Tarnowie

(3.8 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Popularny pomnik w Tarnowie

Ławeczka Poetów w Tarnowie to ciekawa atrakcja, z doświadczenia wiem, że wszelkie ławeczki i nowe rzeźby są bardzo lubiane przez turystów. To w ostatnich latach popularna forma aktywizacji mieszkańców i turystów, którzy chętnie wykonują sobie zdjęcia z takimi rzeźbami. Ławeczka Poetów powstała w Tarnowie w 2004 roku, w okolicach Rynku Starego Miasta, przy ul. Wałowej, przy zbiegu ulicy Lwowskiej. Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Na ławeczce siedzą rzeźby postaci trojga poetów. Są to Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert oraz Jan Brzechwa. Postaci są odlane z brązu i mają naturalne rozmiary. Można przy nich usiąść i odpocząć. Co ciekawe, stoją przy nich metalowe skrzynki z tomikami poezji, a klucze do nich można dostać w pobliskiej pizzerii. Ciekawa inicjatywa.

Ławeczka Poetów powstała za sprawą  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Cenne jest, że to sami mieszkańcy Tarnowa wybrali poetów, którzy zasiedli na ławeczce.Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Ławeczka Poetów
ul. Wałowa, róg z ulicą Lwowską, Tarnów

GPS: 50°0'47N, 20°59'27E

Ławeczka Poetów w Tarnowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Tarnowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°0'47N, 20°59'27E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Ławeczka Poetów w Tarnowie na blogu

Tarnów - wielokulturowa perła renesansu

Nieczęsto odwiedza się tak piękne miasto jak Tarnów. To polska Perła Renesansu! Warto ją smakować, spokojnie i z rozmysłem. Cudne zabytki bowiem to nie wszystko, tutaj dodatkowo dzieje się historia i to długa i wielokulturowa, wielowątkowa. 

Koniecznie zobacz naszą relację z tego wspaniałego miasta! Podziel się też swoimi wrażeniami z wizyty w Tarnowie!

12 październik 2020 13:51
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021