Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie
(3.8 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ławeczka Poetów - popularny pomnik w Tarnowie

Ławeczka Poetów w Tarnowie to ciekawa atrakcja, przy której każdy chętnie przystaje, a nawet przysiada. Z doświadczenia wiem, że wszelkie ławeczki są bardzo lubiane przez turystów. To w ostatnich latach popularna forma aktywizacji mieszkańców i turystów, którzy chętnie wykonują sobie zdjęcia z takimi rzeźbami. Ławeczka Poetów powstała w Tarnowie w 2004 roku, w okolicach Rynku Starego Miasta, przy ul. Wałowej, przy zbiegu ulicy Lwowskiej. 

Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Na ławeczce siedzą rzeźby postaci trojga poetów. Są to Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert oraz Jan Brzechwa. Postaci są odlane z brązu i mają naturalne rozmiary. Można przy nich usiąść i odpocząć. Co ciekawe, stoją przy nich metalowe skrzynki z tomikami poezji, a klucze do nich można dostać w pobliskiej pizzerii. Ciekawa inicjatywa.Ławeczka Poetów powstała za sprawą  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Cenne jest, że to sami mieszkańcy Tarnowa wybrali poetów, którzy zasiedli na ławeczce.

Ławeczka Poetów w Tarnowie
Ławeczka Poetów w Tarnowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Ławeczka Poetów
ul. Wałowa, róg z ulicą Lwowską, Tarnów

GPS: 50°0'47N, 20°59'27E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tarnów
Normalna
czynne cały rok dla rodziny pomniki wstęp bezpłatny rzeźby
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023