50°0'47" N, 20°59'27" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W 2004 roku w Tarnowie w okolicach Rynku Starego Miasta, przy ul. Wałowej odsłonięte zostały rzeźby postaci trojga poetów siedzących na niewielkiej ławeczce. Są to Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert oraz Jan Brzechwa.Postaci są odlane z brązu i mają naturalne rozmiary. Co ciekawe, stoją przy nich metalowe skrzynki z tomikami poezji, a klucze do nich można dostać w pobliskiej pizzerii. Bardzo ciekawa inicjatywa.

Ławeczka Poetów w Tarnowie

Ławeczka, która jest właściwie kamiennym murkiem powstała za sprawą  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. To sami mieszkańcy Tarnowa wybrali poetów, którzy zasiedli na ławeczce.

Ławeczka Poetów
ul. Wałowa, Tarnów

Tarnów
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020