Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Krzyż pokutny w Rudyszwałdzie

Krzyż pokutny w Rudyszwałdzie

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Krzyż pokutny w Rudyszwałdzie znajduje się przy drodze z granicznych Chałupek do Krzyżanowic, a dokładniej przy Domu Gościnnym Arnold, niemal na granicy Zabełkowa i Rudyszwałdu. To dość dziwna lokalizacja, zwykle spotykamy krzyże pokutne w szczerym polu albo przy kościołach. Nie wiadomo dokładnie, kiedy stanął ten krzyż w gminie Krzyżanowice, zwykle podaje się ogólny okres ich powstawania XIV-XVI wiek i tak jest również tutaj.Skąd wzięły się krzyże pokutne? Stawiali je w przeszłości ludzie, którzy dopuścili się zbrodni. To była swoista kara i zadośćuczynienie. Tym samym przyznawali się do zabójstwa.

W okolicy warto odwiedzić Muzeum Plenerowe Czarnego Dębu w Roszkowie oraz wieżę widokową na meandrach Odry w Zabełkowie - element Szlaku wież i platform widokowych Silesianka.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Bilety: zwiedzanie bezpłatne

Adres

Krzyż pokutny
Przy Domu Gościnnym Arnold
skrzyżowanie ulicy Zabełkowskiej i Wiejskiej, Rudyszwałd

GPS: 49°56'29N, 18°18'51E

Krzyżanowice noclegi

Krzyżanowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°56'29N, 18°18'51E
01 grudzień 2020
01 grudzień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
01 grudzień 2020 10:11
Bardzo, bardzo ciekawe miejsce. Z imponującą i zaskakującą nazwą. I dużo miejsc wartych zobaczenia w okolicy.
Anna Piernikarczyk
01 grudzień 2020 09:47
Krzyże pokutne to ciekawy element historii naszego kraju. To interesujący świadkowie dziejów :)
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację