Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół franciszkański w Głogówku

Kościół franciszkański w Głogówku

Kościół franciszkanów wraz z klasztorem to kompleks wznoszący się w centralnej części Starówki w Głogówku, pomiędzy Rynkiem i zamkiem Oppersdorffów. Kościół Św. Franciszka pochodzi jeszcze z XIII wieku i od początku związany jest z Zakonem Braci Mniejszych czyli z franciszkanami.W 1765 roku kościół spłonął podczas wielkiego pożaru miasta, po czym jego modernizacją zajęli się malarz Franciszek Sebastini i rzeźbiarz Józef Schubert, ci sami, którzy zdobili kolegiatę w Głogówku.Domek Loretański

Osobliwością kościoła franciszkańskiego jest Domek Loretański, wzniesiony w latach 1630-34 jako wolnostojąca budowla, stanowiąca replikę domu Matki Bożej z Loretto. Po kilku latach, kiedy rozbudowano kościół Św. Franciszka, Kaplica Loretańska została wchłonięta w obręb murów świątyni.

W wieży majorackiej kościoła zawisł Dzwon Ósmej Godziny, z fundacji Jerzego III Oppersdorffa, co było związane z epidemią dżumy dziesiątkującą mieszkańców miasta. Dzwon ten wywieźli naziści w 1942 roku z przeznaczeniem na cele zbrojeniowe. W 2001 roku dzwon wrócił na pierwotne miejsce.

Domek Loretański w kościele w Głogówku

Obok kościoła znajduje się też kaplica Boży Grób.Kościół Św. Franciszka
ul. Klasztorna 3, Głogówek
tel. 77/ 438-00-20
glogowek@franciszkanie.pl
www.glogowek.franciszkanie.pl

Kaplica Grobu Pańskiego
Kaplica Grobu Pańskiego

Głogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020