Kościół Św. Bartłomieja w Głogówku

Kościół Św. Bartłomieja
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku stoi niemal przy Rynku, w południowej części Starówki. To stara, gotycka świątynia, pochodząca jeszcze z XIII wieku, a później wiele razy przebudowywana i restaurowana. Ta majestatyczna kolegiata nazywana  jest Perłą Opolskiej Ziemi.

Co ciekawe, gotycka bryła we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie i wystrój, które są dziełem malarza Sebastiniego oraz rzeźbiarza Schuberta, którzy działali tu w II połowie XVIII wieku.

We wnętrzu warto zerknąć w prezbiterium na nadbudowę chrzcielnicy z sylwetkami Adama i Ewy, opierających się o glob ziemski. Obok prezbiterium znajduje się też kaplica Oppersdorffów pochodząca z XVI wieku. W jej krypcie spoczywają szczątki wielu członków tego rodu, którzy zarządzali zamkiem w Głogówku od XVI wieku do końca II wojny światowej. W kaplicy mieści się też marmurowo-alabastrowe epitafium Jerzego III Oppersdorffa - pierwszego ordynata rodu.

Kościół Św. Bartłomieja Apostoła
ul. Kościelna 2, Głogówek
tel. 77/ 406-92-05 
parafia@glogovia.pl
www.parafia.glogovia.pl

kolegiata
kolegiata

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:15–19:15
  • wtorek: 06:15–19:15
  • środa: 06:15–19:15
  • czwartek: 06:15–19:15
  • piątek: 06:15–19:15
  • sobota: 06:15–19:15
  • niedziela: 06:15–17:15

Noclegi w Głogówku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024