Kościół Św. Bartłomieja

Kościół Św. Bartłomieja w Głogówku

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku stoi niemal przy Rynku, w południowej części Starówki. To stara, gotycka świątynia, pochodząca jeszcze z XIII wieku, a później wiele razy przebudowywana i restaurowana. Ta majestatyczna kolegiata nazywana  jest Perłą Opolskiej Ziemi.Co ciekawe, gotycka bryła we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie i wystrój, które są dziełem malarza Sebastiniego oraz rzeźbiarza Schuberta, którzy działali tu w II połowie XVIII wieku.

kolegiata
kolegiata

We wnętrzu warto zerknąć w prezbiterium na nadbudowę chrzcielnicy z sylwetkami Adama i Ewy, opierających się o glob ziemski. Obok prezbiterium znajduje się też kaplica Oppersdorffów pochodząca z XVI wieku. W jej krypcie spoczywają szczątki wielu członków tego rodu, którzy zarządzali zamkiem w Głogówku od XVI wieku do końca II wojny światowej. W kaplicy mieści się też marmurowo-alabastrowe epitafium Jerzego III Oppersdorffa - pierwszego ordynata rodu.Kościół Św. Bartłomieja Apostoła
ul. Kościelna 2, Głogówek
tel. 77/ 406-92-05 
parafia@glogovia.pl
www.parafia.glogovia.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:15–19:15
  • wtorek: 06:15–19:15
  • środa: 06:15–19:15
  • czwartek: 06:15–19:15
  • piątek: 06:15–19:15
  • sobota: 06:15–19:15
  • niedziela: 06:15–17:15

Głogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Głogówek
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
50°21'9N, 17°51'35E
07 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację