Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Bartłomieja w Głogówku

Kościół Św. Bartłomieja w Głogówku
50°21'9" N, 17°51'35" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 06:15–19:15
  • wtorek: 06:15–19:15
  • środa: 06:15–19:15
  • czwartek: 06:15–19:15
  • piątek: 06:15–19:15
  • sobota: 06:15–19:15
  • niedziela: 06:15–17:15

Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku stoi niemal przy Rynku, w południowej części Starówki. To stara, gotycka świątynia, pochodząca jeszcze z XIII wieku, a później wiele razy przebudowywana i restaurowana. Ta majestatyczna kolegiata nazywana  jest Perłą Opolskiej Ziemi.Co ciekawe, gotycka bryła we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie i wystrój, które są dziełem malarza Sebastiniego oraz rzeźbiarza Schuberta, którzy działali tu w II połowie XVIII wieku.

We wnętrzu warto zerknąć w prezbiterium na nadbudowę chrzcielnicy z sylwetkami Adama i Ewy, opierających się o glob ziemski. Obok prezbiterium znajduje się też kaplica Oppersdorffów pochodząca z XVI wieku. W jej krypcie spoczywają szczątki wielu członków tego rodu, którzy zarządzali zamkiem w Głogówku od XVI wieku do końca II wojny światowej. W kaplicy mieści się też marmurowo-alabastrowe epitafium Jerzego III Oppersdorffa - pierwszego ordynata rodu.

Kościół Św. Bartłomieja Apostoła
ul. Kościelna 2, Głogówek
tel. 77/ 406-92-05 
parafia@glogovia.pl
www.parafia.glogovia.pl

kolegiata
kolegiata


Głogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020