Kościół cmentarny

Kościół cmentarny w Głogówku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół cmentarny Św. Krzyża w Głogówku znajduje się obok kolegiaty Św. Bartłomieja, na pobliskim cmentarzu, położonym na wzniesieniu. Zbudowany został w 1705 roku z fundacji głogóweckiej mieszczanki - Anny Pietruszki. Co ciekawe, kościółek jest szachulcowy czyli jego zewnętrzna elewacja jest przykładem muru pruskiego, rzadko spotykanego na tych terenach.

Urokliwy, malutki kościółek cmentarny posiada interesujące zadaszenie konstrukcji siodłowej, biegnące w połowie korpusu. Całość nakryta jest gontem. Dach zdobi wieżyczka na sygnaturkę.W podcieniach znajdują się malowane na drewnie stacje drogi krzyżowej, a w środku świątyni mieści się XVII-wieczny zespół polichromowanych, drewnianych rzeźb, przedstawiających figury ukrzyżowanego Chrystusa, Matki Boskiej Bolesnej i Św. Jana. Jest też Pieta wzorowana na oryginale Michała Anioła. Wszystkie te dzieła pochodzą z XVII wieku.

Kościół Św. Krzyża jest świątynią filialną parafii Św. Bartłomieja w Głogówku.

Kościół cmentarny Św. Krzyża
ul. Podgórna, Głogówek
 

Głogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Głogówek
Normalna
kościoły kościoły szachulcowe
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022