Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół cmentarny w Głogówku

Kościół cmentarny
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół cmentarny Św. Krzyża w Głogówku znajduje się obok kolegiaty Św. Bartłomieja, na pobliskim cmentarzu, położonym na wzniesieniu. Zbudowany został w 1705 roku z fundacji głogóweckiej mieszczanki - Anny Pietruszki. Co ciekawe, kościółek jest szachulcowy czyli jego zewnętrzna elewacja jest przykładem muru pruskiego, rzadko spotykanego na tych terenach.

Urokliwy, malutki kościółek cmentarny posiada interesujące zadaszenie konstrukcji siodłowej, biegnące w połowie korpusu. Całość nakryta jest gontem. Dach zdobi wieżyczka na sygnaturkę.

W podcieniach znajdują się malowane na drewnie stacje drogi krzyżowej, a w środku świątyni mieści się XVII-wieczny zespół polichromowanych, drewnianych rzeźb, przedstawiających figury ukrzyżowanego Chrystusa, Matki Boskiej Bolesnej i Św. Jana. Jest też Pieta wzorowana na oryginale Michała Anioła. Wszystkie te dzieła pochodzą z XVII wieku.

Kościół Św. Krzyża jest świątynią filialną parafii Św. Bartłomieja w Głogówku.

Kościół cmentarny Św. Krzyża
ul. Podgórna, Głogówek
 

Noclegi w Głogówku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024