Hrobacza Łąka w Beskidzie Małym

Hrobacza Łąka w Beskidzie Małym

Turyści chętnie odwiedzają Hrobaczą Łąkę (828 m n.p.m.) - ciekawy szczyt wznoszący się w Beskidzie Małym, ponad Kozami. Hrobacza Łąka to wspaniały punkt widokowy, rozpościera się stąd panorama na Górę Żar i Magurkę Wilkowicką w Beskidzie Małym, Pilsko i Rysiankę w Beskidzie Żywieckim, a przy dobrej pogodzie na Babią Górę i Tatry.Schronisko na Hrobaczej Łące

Na Hrobaczej Łące odwiedzić można schronisko turystyczne od 1935 roku, postawione tu przez rodzinę Dorzaków. Po wojnie schronisko stanowiło stację turystyczną PTTK, a obecnie dom turystyczno-rekolekcyjny. Obok Schroniska na Hrobaczej Łące wznosi się 35-metrowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia. Ta efektowna konstrukcja, podświetlona nocą, stanęła tu w 2002 roku z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa. Po drodze z Kóz na szczyt natrafimy też na nieczynny już kamieniołom zalany wodą i kapliczkę ze źródełkiem Maryjnym.

Krzyż milenijny
Krzyż milenijny

Szlaki na Hrobaczą Łąkę

- szlak żółty Papieski, z Kóz, 1,45 h

- szlak żółty, z Zapory w Porąbce, 1,30 h

Na platformie widokowej
Kamieniołom w Kozach


- szlak czerwony, ze Straconki przez Gaiki oraz Przełęcz u Panienki, 2,45 h

- szlak czerwony, z Zapory w Porąbce: 1,30 h

Z Hrobaczej
Z Hrobaczej


Schronisko na Hrobaczej Łące w Kozach Krzyż III Tysiąclecia na Hrobaczej Krzyż III Tysiąclecia na Hrobaczej Krzyż na Hrobaczej Chata na HŁ Wnętrze Schroniska na Chrobaczej Szlak czerwony prowadzący na Hrobaczą Kapliczka przy schronisku Schronisko na Hrobaczej Łące Panorama na Andrychów, Kęty i okolice

Kozy noclegi

Kozy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021