Widok z Hrobaczej Łąki

Hrobacza Łąka w Beskidzie Małym

(4.4 głosów: 42)

Hrobacza Łąka o wysokości 828 m n.p.m. to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. To ciekawy szczyt wznoszący się w Beskidzie Małym, ponad Kozami. Hrobacza Łąka to wspaniały punkt widokowy, rozpościera się stąd panorama na Górę Żar i Magurkę Wilkowicką w Beskidzie Małym, Pilsko i Rysiankę w Beskidzie Żywieckim, a przy dobrej pogodzie na Babią Górę i Tatry.Schronisko na Hrobaczej Łące

Na Hrobaczej Łące odwiedzić można schronisko turystyczne od 1935 roku, postawione tu przez rodzinę Dorzaków. Po wojnie schronisko stanowiło stację turystyczną PTTK, a obecnie dom turystyczno-rekolekcyjny. Obok Schroniska na Hrobaczej Łące wznosi się 35-metrowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia. Ta efektowna konstrukcja, podświetlona nocą, stanęła tu w 2002 roku z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa. Po drodze z Kóz na szczyt natrafimy też na nieczynny już kamieniołom zalany wodą i kapliczkę ze źródełkiem Maryjnym.

Kamieniołom w Kozach
Kamieniołom w Kozach

Szlaki na Hrobaczą Łąkę

  • szlak żółty Papieski z Kóz, 1,45 h, prowadzi koło nieczynnego już kamieniołomu ze zbiornikiem, podejście za kamieniołomem jest dość strome
  • szlak żółty z Zapory w Porąbce, 1,30 h
  • szlak czerwony, ze Straconki przez Gaiki oraz Przełęcz u Panienki, 2,45 h
  • szlak czerwony, z Zapory w Porąbce: 1,30 h
Na platformie widokowej
Na platformie widokowej
Krzyż milenijny
Z Hrobaczej, DoRi
Schronisko na Hrobaczej Łące w Kozach, DoRi
Krzyż III Tysiąclecia na Hrobaczej, DoRi
Krzyż III Tysiąclecia na Hrobaczej, DoRi
Krzyż na Hrobaczej, Adam Prończuk
Chata na HŁ, Adam Prończuk
Wnętrze Schroniska na Chrobaczej, Łukasz
Szlak czerwony prowadzący na Hrobaczą, DoRi
Kapliczka przy schronisku, DoRi
Schronisko na Hrobaczej Łące, DoRi
Panorama na Andrychów, Kęty i okolice, DoRi

Kozy noclegi

Kozy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Beskid Mały Kozy
Schroniska turystyczne
Normalna
szczyty punkty widokowe
49°49'21N, 19°9'54E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021