Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°6'25" N, 17°4'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Hala Stulecia we Wrocławiu, zwana też Halą Ludową to zabytkowa, efektowna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się w Śródmieściu, w Parku Szczytnickim.Obiekt Unesco

Hala Stulecia wzniesiona została w latach 1911-13 według projektu Maxa Berga, w stylu ekspresjonistycznym. Budynek wykonano w konstrukcji żelbetowej, a jego bryłę wyróżnia kopuła, która w chwili powstania była największą kopułą na świecie. Co ciekawe, w 2006 roku hala została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Hala Stulecia stanowi zabytek wraz z Pawilonem Czterech Kopuł, Pergolą i Iglicą.

Hala Stulecia - obiekt Unesco
Hala Stulecia - obiekt Unesco

W Hali Stulecia niemal co tydzień odbywają się imprezy o szerokim zasięgu, m.in. Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław (MTT). Ponadto to miejsce jest bardzo licznie odwiedzane przez Wrocławian i turystów nie tylko ze względu na samą Halę, ale także na bliskość ogromnej Pergoli z pokazową Fontanną Multimedialną, Ogrodem Japońskim oraz ZOO z Afrykarium. To ulubione miejsce spacerowe we Wrocławiu.

Zwiedzanie Hali

Od kilku lat wrocławską Halę Stulecia można też zwiedzać korzystając z Centrum Poznawczego - niezwykłej, interaktywnej przestrzeni edukacyjnej przedstawiającej historię obiektu, genezę jego powstania i przemian, wprowadzając równocześnie w świat nowoczesnej architektury.

Hala Ludowa
Hala Ludowa


Hala Stulecia - Hala Ludowa
ul. Wystawowa 1, Wrocław
info@halastulecia.pl
tel. 71/ 347-51-51
http://halastulecia.pl
Godziny zwiedzania: IV-X pn-czw 9.00-18.00, pt-sb 9.00-19.00, ndz 9.00-18.00, XI-III pn-pt 9.00-17.00
sb-ndz 9.00-17.00
Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 9 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1 (boczne wejście D3)
tel. 71/ 347-50-47
www.centrumpoznawcze.pl

Hala Stulecia

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

turystka Wędrowiec 148 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-14 na
Polecam jeżeli już się jest we Wrocławiu to warto odwiedzić
Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-17 na
Polecam
Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-04 na

Chyba każdy kiedy usłyszy Hala Stulecia - myśli Wrocław. To jest nie wymowna wizytówka Wrocławia- nawet osoby które nie były we Wrocławiu i tak wiedza ze ten budynek tam się znajduje :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020