Hala Stulecia - dawna Hala Ludowa

Hala Stulecia - perła modernizmu Wrocławia

Hala Stulecia we Wrocławiu, zwana dawniej Halą Ludową to zabytkowa, efektowna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się w Śródmieściu, w Parku Szczytnickim. To niezwykle unikatowa budowla, nazywana perłą modernizmu, przyciągająca licznie turystów i znawców architektury. Jej otoczenie zostało bardzo atrakcyjnie zrewitalizowane i zachęca do spacerów oraz odpoczynku, na licznych ławeczkach, z możliwością wypicia kawy w towarzystwie słodkości.Pergola pod Halą Stulecia
Pergola pod Halą Stulecia

Hala Stulecia - obiekt Unesco

Hala Stulecia wzniesiona została w latach 1911-13 według projektu Maxa Berga, w stylu ekspresjonistycznym. Budynek wykonano w konstrukcji żelbetowej, a jego bryłę wyróżnia kopuła, która w chwili powstania była największą kopułą na świecie. Co ciekawe, w 2006 roku hala została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Hala Stulecia stanowi zabytek wraz z Pawilonem Czterech Kopuł, Pergolą i Iglicą.

Hala Stulecia - obiekt Unesco
Hala Stulecia - obiekt Unesco

W Hali Stulecia niemal co tydzień odbywają się imprezy i koncerty o szerokim zasięgu, m.in. Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław (MTT). Ponadto to miejsce jest bardzo licznie odwiedzane przez Wrocławian i turystów nie tylko ze względu na samą Halę, ale także na bliskość ogromnej Pergoli z pokazową Fontanną MultimedialnąOgrodem Japońskim oraz Zoo Wrocław z Afrykarium. To ulubione miejsce spacerowe we Wrocławiu.Hala Ludowa
Hala Ludowa

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

IV-X pn-czw 9.00-18.00, pt-sb 9.00-19.00, nd 9.00-18.00
XI-III pn-pt 9.00-17.00
sb-nd 9.00-17.00
Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 9 zł
Parking: płatny

Adres

Hala Stulecia - Hala Ludowa
ul. Wystawowa 1, Wrocław
tel. 71/ 347-51-51
http://halastulecia.pl

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
51°6'25N, 17°4'38E
23 listopad 2015
22 luty 2021

Wasze opinie

turystka
14 sierpień 2020 10:14
Polecam jeżeli już się jest we Wrocławiu to warto odwiedzić
DominikPL
17 kwiecień 2020 14:18
Polecam
Karolina
04 wrzesień 2016 16:34

Chyba każdy kiedy usłyszy Hala Stulecia - myśli Wrocław. To jest nie wymowna wizytówka Wrocławia- nawet osoby które nie były we Wrocławiu i tak wiedza ze ten budynek tam się znajduje :)

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację