Hala Stulecia

Hala Stulecia - dawna Hala Ludowa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Hala Stulecia - perła modernizmu Wrocławia

Hala Stulecia we Wrocławiu, zwana dawniej Halą Ludową to zabytkowa, efektowna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się w Śródmieściu, w Parku Szczytnickim. To niezwykle unikatowa budowla, nazywana perłą modernizmu, przyciągająca licznie turystów i znawców architektury. Jej otoczenie zostało bardzo atrakcyjnie zrewitalizowane i zachęca do spacerów oraz odpoczynku, na licznych ławeczkach, z możliwością wypicia kawy w towarzystwie słodkości.

Pergola pod Halą Stulecia
Pergola pod Halą Stulecia

Hala Stulecia - obiekt Unesco

Hala Stulecia wzniesiona została w latach 1911-13 według projektu Maxa Berga, w stylu ekspresjonistycznym. Budynek wykonano w konstrukcji żelbetowej, a jego bryłę wyróżnia kopuła, która w chwili powstania była największą kopułą na świecie. Co ciekawe, w 2006 roku hala została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Hala Stulecia stanowi zabytek wraz z Pawilonem Czterech Kopuł, Pergolą i Iglicą.

Hala Stulecia - obiekt Unesco
Hala Stulecia - obiekt Unesco

W Hali Stulecia niemal co tydzień odbywają się imprezy i koncerty o szerokim zasięgu, m.in. Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław (MTT). Ponadto to miejsce jest bardzo licznie odwiedzane przez Wrocławian i turystów nie tylko ze względu na samą Halę, ale także na bliskość ogromnej Pergoli z pokazową Fontanną MultimedialnąOgrodem Japońskim oraz Zoo Wrocław z Afrykarium. To ulubione miejsce spacerowe we Wrocławiu.

Hala Ludowa
Hala Ludowa

Informacje praktyczne

IV-X pn-czw 9.00-18.00, pt-sb 9.00-19.00, nd 9.00-18.00
XI-III pn-pt 9.00-17.00
sb-nd 9.00-17.00
Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 9 zł
Parking: płatny

Hala Stulecia - Hala Ludowa
ul. Wystawowa 1, Wrocław
tel. 71/ 347-51-51
http://halastulecia.pl

Noclegi w Wrocławiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Hala Stulecia
Hala Stulecia
(4.1 głosów: 173)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 173)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika turystka
turystka
Polecam jeżeli już się jest we Wrocławiu to warto odwiedzić
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Polecam
Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Chyba każdy kiedy usłyszy Hala Stulecia - myśli Wrocław. To jest nie wymowna wizytówka Wrocławia- nawet osoby które nie były we Wrocławiu i tak wiedza ze ten budynek tam się znajduje 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024