Hala Stulecia - dawna Hala Ludowa

Hala Stulecia

(4.1 głosów: 170)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Hala Stulecia - perła modernizmu Wrocławia

Hala Stulecia we Wrocławiu, zwana dawniej Halą Ludową to zabytkowa, efektowna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się w Śródmieściu, w Parku Szczytnickim. To niezwykle unikatowa budowla, nazywana perłą modernizmu, przyciągająca licznie turystów i znawców architektury. Jej otoczenie zostało bardzo atrakcyjnie zrewitalizowane i zachęca do spacerów oraz odpoczynku, na licznych ławeczkach, z możliwością wypicia kawy w towarzystwie słodkości.Pergola pod Halą Stulecia
Pergola pod Halą Stulecia

Hala Stulecia - obiekt Unesco

Hala Stulecia wzniesiona została w latach 1911-13 według projektu Maxa Berga, w stylu ekspresjonistycznym. Budynek wykonano w konstrukcji żelbetowej, a jego bryłę wyróżnia kopuła, która w chwili powstania była największą kopułą na świecie. Co ciekawe, w 2006 roku hala została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Hala Stulecia stanowi zabytek wraz z Pawilonem Czterech Kopuł, Pergolą i Iglicą.

Hala Stulecia - obiekt Unesco
Hala Stulecia - obiekt Unesco

W Hali Stulecia niemal co tydzień odbywają się imprezy i koncerty o szerokim zasięgu, m.in. Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław (MTT). Ponadto to miejsce jest bardzo licznie odwiedzane przez Wrocławian i turystów nie tylko ze względu na samą Halę, ale także na bliskość ogromnej Pergoli z pokazową Fontanną MultimedialnąOgrodem Japońskim oraz Zoo Wrocław z Afrykarium. To ulubione miejsce spacerowe we Wrocławiu.Hala Ludowa
Hala Ludowa
Hala Stulecia
Hala Stulecia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

IV-X pn-czw 9.00-18.00, pt-sb 9.00-19.00, nd 9.00-18.00
XI-III pn-pt 9.00-17.00
sb-nd 9.00-17.00
Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 9 zł
Parking: płatny

Adres

Hala Stulecia - Hala Ludowa
ul. Wystawowa 1, Wrocław
tel. 71/ 347-51-51
http://halastulecia.pl

GPS: 51°6'25N, 17°4'38E

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°6'25N, 17°4'38E
23 listopad 2015
22 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
14 sierpień 2020 10:14
Polecam jeżeli już się jest we Wrocławiu to warto odwiedzić
DominikPL
17 kwiecień 2020 14:18
Polecam
Karolina
04 wrzesień 2016 16:34

Chyba każdy kiedy usłyszy Hala Stulecia - myśli Wrocław. To jest nie wymowna wizytówka Wrocławia- nawet osoby które nie były we Wrocławiu i tak wiedza ze ten budynek tam się znajduje :)

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację