Ogród Japoński we Wrocławiu

Ogród Japoński we Wrocławiu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Ogród Japoński we Wrocławiu, położony w rejonie Hali Ludowej, to jeden z niewielu śladów po Wystawie Światowej z 1913 roku, jakie pozostały we Wrocławskim Parku Szczytnickim. W 1996 roku rozpoczęto prace rewaloryzacyjne ogrodu przy udziale specjalistów japońskich z miasta Nagoya. Dzięki obecności Japończyków wszystkie projekty i prace w najdrobniejszych szczegółach odpowiadają oryginalnej japońskiej sztuce ogrodowej.

Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński we Wrocławiu

Każdy element ogrodu ma swoje miejsce i znaczenie - często niewidoczne dla Europejczyków. Ten, kto lubi przyrodę i chwile zapomnienia, powinien się tutaj wybrać, aby odzyskać spokój duszy. W ogrodzie płyną dwie kaskady wodne - żeńska, zachęcająca do zadumy niczym nieśmiała dziewczyna i męska, gwałtowna niczym sztorm na morzu. Obie spotykają się w stawie, którego brzegi łączy drewniany mostek. Do ciekawych budowli ogrodu należy główna brama, pawilon herbaciany czy kamienne oryginalne japońskie latarnie. Jeśli nie wiesz, gdzie zabrać dziewczynę na randkę, to polecam to miejsce, gwarantuję pełne zadowolenie, również dzieci z pewnością będą zachwycone tym kolorowym miejscem pełnym ścieżek do zdobycia. Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński Wrocław
Ogród Japoński Wrocław
Ogród Japoński Wrocław
Ogród Japoński Wrocław

Atrakcje w okolicy

Przy Ogrodzie i Hali Stulecia powstała też Pergola oraz ogromna Fontanna Multimedialna, dzięki czemu te okolice są ulubionym miejscem spacerowym Wrocławian i turystów. Blisko też stąd do popularnego i uwielbianego Zoo Wrocław z Afrykarium.

Informacje praktyczne

IV-X codziennie 9.00-19.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 20 zł
Bilet wielokrotny (10 razy) normalny 50 zł, ulgowy 30 zł

Ogród Japoński
ul. Mickiewicza, Park Szczytnicki, Wrocław
www.ogrod-japonski.wroclaw.pl

Noclegi w Wrocławiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński Wrocław
Ogórd Japoński
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 177)
Twoja ocena
Bożena
Nie polecam. Cena wysoka (20zl) jak dla 15 minut zwiedzania. Brak atrakcji.
DominikPL
Super miejsce! Polecam każdemu tam pojechać.
Lutodar

Wygląda to całkiem fajnie. Odwiedziłem go 12.08.2017.

karrrr96

Bardzo ładny i zadbany, ciekawe miejsce na spacer

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024