Gospoda u Wrochema, Anna Piernikarczyk

W pięknym renesansowym kompleksie zamkowym w Tarnowskich Górach, a dokładniej w dzielnicy Stare Tarnowice, znajduje się m.in. zabytkowa masztalnia. Pięknie odrestaurowana, została zaadoptowana na staropolską gospodę. Nazwa tej restauracji - Gospoda u Wrochema, nawiązuje do pierwszego właściciela tutejszego zamku - rycerza Piotra Wrochema.Wnętrze Gospody u Wrochema jest proste i surowe, a zarazem eleganckie i przytulne. Ale najważniejsze jest tu oczywiście jadło, które nie należy do najtańszych, za to przenosi nas w świat tradycyjnej kuchni staropolskiej. Skosztujesz tu pierogów z gęsiną, tatara wołowego, żurku śląskiego, placka Wrochema, kaczki z pomarańczami czy oczywiście rolady śląskiej. Menu zmienia się wraz z porą roku.

Latem przed dawną masztalnią otwiera się klimatyczny ogródek, a w pobliżu prócz pięknego zamku na dzieci czekają zwierzątka w mini zoo.

Gospoda u Wrochema
ul. Pyskowicka 39, Tarnowskie Góry
tel. 32/ 384-55-50
gospoda@komplekszamkowy.pl
www.gospodauwrochema.pl
Czynne: pn 16.00-22.00, wt-nd 13.00-22.00

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°26'26" N, 18°48'40" E
Śląskie
2017-03-01
2020-02-03 02:02

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą