Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie

50°41'37" N
16°5'59" W
Dolnośląskie
2015-06-15 15:23:53
573m npm
Normalna
Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie, Anna Piernikarczyk
Głazy Krasnoludków, Danuta
Skałki Gorzeszowskie czyli Głazy Krasnoludków, Danuta
miejsce na ognisko, Marta
szlak, Marta
skały2, Marta
skały, Marta
polana, Marta
Zdjęcia (8)

Rezerwat

Rezerwat Głazy Krasnoludków utworzono w 1970 roku. Znajduje się on pomiędzy Gorzeszowem a Olszynami nieco na wschód od Lubawki na Dolnym Śląsku."Głazy Krasnoludków" to malownicze skałki powstałe w wyniku długotrwałej erozji, porozrzucane wśród boru świerkowego, na długości około 1200 m i szerokości około 200 m. Skały te przypominają kształtem kolumny, grzyby, maczugi oraz pochyłe platformy. Najwyższe z nich sięgają nawet 17 m wysokości.

Na obszarze rezerwatu "Głazy Krasnoludków" w Gorzeszowie porasta ciekawa roślinność, m.in. chroniony dziewięćsił bezłodygowy czy konwalia majowa. Zaraz przy wejściu do rezerwatu, do którego wstęp jest bezpłatny, znajduje się polanka, na której można urządzić sobie fajny rodzinny piknik.

Dojazd do Głazów Krasnoludków

Dojazd do rezerwatu jest nieco uciążliwy, w Gorzeszowie tabliczki informacyjne wskazują kierunek, w którym należy się udać, by dojechać pod sam rezerwat. Przy końcu prowadzi leśna, wyboista ścieżka, ale jest przejezdna samochodem, na miejscu bezpłatny parking.
 Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2015-08-06 23:48:11

Fajne miejsce na rodzinną niezadługą wędrówkę. Nie ma tłumów co pozwala się cieszyć ciszą i pięknem przyrody. Po  wejsciu do rezerwaru jest polanka, na której można sobie urządzić piknik - są zadaszone stoły i miejsce na ognisko. Same skały są widoczne również zaraz po wejściu do rezerwatu. 

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: