Dwór w Modlnicy

Zdjęcia (3)

Piękny barokowo-klasycystyczny dwór Konopków w Modlnicy, około 8 km od Krakowa, w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Najstarsze wzmianki o tutejszym dworze pochodzą z 1582 roku, a należał on wówczas do Mikołaja Salomona. Dzisiejszy dwór pochodzi z 1784 roku, kiedy właścicielem tych ziem był Józef Konopka. Obiekt nieco przebudowano na początku XIX stulecia. W tym czasie gościł kwiat artystyczny i naukowy.

Obecnym właścicielem dworu w Modlnicy jest Uniwersytet Jagielloński, jest to popularny ośrodek konferencyjny tej uczelni.Dworek leży niedaleko drewnianego kościółka, w otoczeniu wspaniałego parku z ciekawymi okazami pomnikowych drzew.

Zwiedzanie dworku w Modlnicy

Dostęp do dworku jest nieco utrudniony, gdyż otacza go wysoki mur, a brama bywa zamknięta, ale polecam dzwonić domofonem, wówczas, przynajmniej na teren parku wokół dworu można się dostać, by zobaczyć dworek z bliska i z każdej strony, a nie tylko przez otwory w bramie.

Dwór Konopków
ul. Św. Wojciecha, Modlnica
tel. 12/ 419-20-17

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

M.O.
2017-04-22 10:18:11

Piękne miejsce. Magiczne. Nie przyjechałam go zobaczyć, po prostu taki mur musi kryć jakiś skarb i postanowiłam go odkryć. Brama była otwarta, i w środku tylko ja, piękne stare dzrzewa i ten dwór, poza tym nikogo. Niesamowite uczucie. Polecam to miejsce ma jakąs magię w sobie.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: