Dolina Żabnika

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Dolina Żabnika to piękne i malownicze miejsce w Jaworznie, w dzielnicy Ciężkowice. Powstał tu Rezerwat Dolina Żabnika, obejmujący całą dolinę potoku Żabnik. Co ciekawe, rośnie tu rosiczka okrągłolistna i inne ciekawe gatunki roślin torfowiskowych, szuwarowych i wodnych. Pojawiają się też gatunki górskie.

Miejsce to wyróżnia fakt, że w wodzie rzeki żyją unikatowe gatunki zwierząt, jak: śliz, strzebla potokowa, oraz larwy chruścików i widelnic.Staw Żabnik

Rozlewa się tu urodziwy staw Żabnik, który ma lazurowe wody i przypomina nieco stawy tatrzańskie. To piękne miejsce spacerowe, idealne na rekreację na łonie natury. 

Atrakcje w okolicy

Niedaleko rozlewa się też zmodernizowany Zalew Sosina, a dalej zaprasza słynny Park Gródek nazywany polskimi Malediwami. Jeszcze kawałek dalej znajduje się Sodowa Góra z ciekawą geosferą. Wszystkie te atrakcje dostępne są bezpłatnie.

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny

Dolina Żabnika
ul. Ruściska, ul. Królewska, JaworznoNoclegi w Jaworznie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dolina Żabnika
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 21)
Twoja ocena
Roman Świątkowski

Byłem , widzialem i podobało mi miejsce. Ciche, spokojne, połozone w środku lasu.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024