Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Zalew Sosina w Jaworznie

Zalew Sosina w Jaworznie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Zalew Sosina w Jaworznie to sztuczny zbiornik wodny leżący we wschodniej części Górnego Śląska. Zalew powstał w latach 60. XX wieku, w wyrobisku po eksploatacji piasku. Dziś to popularne miejsce rekreacji, w części południowo-zachodniej powstało strzeżone kąpielisko, a wokół niego piaszczyste i trawiaste plaże. Są też boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz amfiteatr, tak więc latem nigdy nie brakuje tu plażowiczów i spacerowiczów. 

Wokół jeziora natomiast pojawiają się rowerzyści, bowiem wiodą tędy, prócz szlaków pieszych, również trasy rowerowe. Są też liczne parkingi z punktami gastronomicznymi. Na środku Sosiny istnieje niewielka wyspa, która stanowi rezerwat ptactwa wodnego.

Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie

Zrekultywowane atrakcje w okolicy

Zalew Sosina to świetny przykład rekultywacji terenów poprzemysłowych na Górnym Śląsku. Podobnie, jak pobliski, dziś bardzo popularny i magiczny Park Gródek nazywany polskimi Malediwami. Podobnie sprawa się ma z Sodową Górą w Jaworznie, gdzie powstała Geosfera. To bardzo dobrze przygotowane i urokliwe miejsca rodzinnej rekreacji. Co ważne, dostępne bezpłatnie.

Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Sosina
ul. Bukowska, ul. Sosina, Jaworzno

Noclegi w Jaworznie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Sosina
(4.5 głosów: 32)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 32)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024