Zalew Sosina w Jaworznie

Zalew Sosina w Jaworznie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Zalew Sosina w Jaworznie to sztuczny zbiornik wodny leżący we wschodniej części Górnego Śląska. Zalew powstał w latach 60. XX wieku, w wyrobisku po eksploatacji piasku. Dziś to popularne miejsce rekreacji, w części południowo-zachodniej powstało strzeżone kąpielisko, a wokół niego piaszczyste i trawiaste plaże. Są też boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz amfiteatr, tak więc latem nigdy nie brakuje tu plażowiczów i spacerowiczów. 

Wokół jeziora natomiast pojawiają się rowerzyści, bowiem wiodą tędy, prócz szlaków pieszych, również trasy rowerowe. Są też liczne parkingi z punktami gastronomicznymi. Na środku Sosiny istnieje niewielka wyspa, która stanowi rezerwat ptactwa wodnego.Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie
Zalew Sosina w Jaworznie

Zrekultywowane atrakcje w okolicy

Zalew Sosina to świetny przykład rekultywacji terenów poprzemysłowych na Górnym Śląsku. Podobnie, jak pobliski, dziś bardzo popularny i magiczny Park Gródek nazywany polskimi Malediwami. Podobnie sprawa się ma z Sodową Górą w Jaworznie, gdzie powstała Geosfera. To bardzo dobrze przygotowane i urokliwe miejsca rodzinnej rekreacji. Co ważne, dostępne bezpłatnie.

Zalew Sosina w Jaworznie, Roman Świątkowski
Zalew Sosina w Jaworznie, Roman Świątkowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Adres

Sosina
ul. Bukowska, ul. Sosina, Jaworzno

GPS: 50°14'22N, 19°19'56E

Jaworzno noclegi

Jaworzno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sosina, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
Jaworzno
Ważna
jeziora przyroda zalewy
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 32)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024