XII Festiwal Śląskie Smaki

W niedzielę 11 czerwca zapraszamy na XII kulinarny Festiwal Śląskie Smaki. Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”w Koszęcinie i to właśnie tutaj, w pałacu będącym siedzibą Zespołu, odbędzie się Festiwal.

Podczas Festiwalu organizowany jest konkurs, w którym wystartować może każdy: profesjonaliści, uczniowie szkół gastronomicznych czy amatorzy. Wszyscy walczą o Złote Durszlaki i tytuł Eksperta Śląskich Smaków w swojej kategorii. To dobra zabawa i możliwość odświeżenia zapomnianych, regionalnych przepisów. Taki bowiem cel - ożywianie i kultywowanie najlepszych kulinarnych tradycji - stawia przed sobą organizator tego wydarzenia Śląska Organizacja Turystyczna. 

Będzie też Bitwa Smaków czyli pokaz gotowania na żywo w wykonaniu Remigiusza Rączki i Sebastiana Humskiego. Temat Bitwy to „Kurka kontra gąska, czyli grzybowe wariacje kulinarne”.

11 czerwca 2017 12.00-20.00
Zespół Pałacowo -Parkowy w Koszęcinie - siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
ul. Zamkowa 3, Koszęcin

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024