Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Koszęcin pałac

Pałac w Koszęcinie

(4.3 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Koszęcinie swymi początkami sięga daleko w przeszłość. Pierwsze pisemne wzmianki pochodzą z 1275 roku. Początkowo panowie Koszęcina rezydowali na drewnianym zamku, który w 1595 roku został podpalony przez wojska lisowczyków. Na przestrzeni dziejów koszęciński zamek, a potem pałac przechodził z rąk do rąk, zmieniając swe oblicze. W 1609 roku powstała przy pałacu murowana kaplica, która stała się pierwszym kościołem w Koszęcinie.Sobieski w zamku

Za czasów Mikołaja Filipa von Rautchen - właściciela koszęcińskiego zamku, gościł tu król Jan III Sobieski, a jego żona Marysieńka rezydowała tu, gdy Sobieski udał się pod Wiedeń przeciw Turkom.

Koszęcin pałac
Koszęcin pałac

Ród Hohenlohe - Ingelfingen

W latach 1805-1945 pałac w Koszęcinie wraz z przyległymi dobrami był własnością książęcego rodu Hohenlohe - Ingelfingen. Ludwik Filip von Hohenlohe w 1829 roku rozpoczął przebudowę obiektu w stylu późnoklasycystycznym i w takiej formie pałac przetrwał do dziś. Z okresu tego pochodzą malowidła ścienne i niektóre elementy wystroju sal oraz epitafia nagrobne w Kaplicy Zamkowej. Ostatni właściciel pałacu - Karol Gotfried wyemigrował do Austrii, gdzie zmarł bezpotomnie.Zespół Śląsk

Od 1953 roku pałac w Koszęcinie jest siedzibą słynnego w całej Polsce Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. To tutaj toczy się życie zespołu, w pałacowych salach odbywają się zajęcia, koncerty oraz imprezy. Obecnie pałac jest wspaniale odremontowany, po kilku latach prowadzonych tu prac. Na dziedzińcu pałacu stoi Ławeczka profesorska - pomnik Stanisława Hadyny, założyciela zespołu. Profesor wita turystów siedząc na ulubionej ławeczce, paląc fajkę i trzymając w ręku nuty słynnej pieśni "Helokanie". 

Koszęcin pałac
Koszęcin pałac

Pałac otacza XIX-wieczny park krajobrazowy z malowniczym oczkiem wodnym i pomnikowymi drzewami. Rosną tu lipy drobnolistne, kasztanowce, klony, buki, dęby, jawory oraz jesiony wyniosłe. Jest też parę gatunków egzotycznych, np. sosna wejmutka, sosna kanadyjska i sosna czarna, choina kanadyjska, platan klonolistny czy jesion amerykański.Pałac - Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
ul. Zamkowa 3, Koszęcin
tel. 34/ 310-64-15
www.zespolslask.pl

Pałac w Koszęcinie
Koszęcin kaplica zamkowa
Koszęcin

Pałac w Koszęcinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Koszęcina wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Koszęcin noclegi

Koszęcin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Koszęcin
Klatka schodowa, ryjekstowyjek
Kominek w Sali Kominkowej, ryjekstowyjek
 Żyrandol w Sali balowej, ryjekstowyjek
50°38'5N, 18°50'22E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

ryjekstowyjek

Sam obiekt nie powali na kolana, do tego lwia jego część jest niestety niedostępna dla zwiedzających. Jednak jeśli dołożyć do tego ogromny park otaczający pałac, szeroki wachlarz organizowanych tam imprez i okoliczne lasy przejezdne dla rowerzysty, to miejsce staje się godne polecenia - żyje.

Dodatkowo, będąc tam niedawno (luty 2017) załapaliśmy się na darmowe zwiedzanie organizowane w soboty (i zdaje się, że także w niedziele) o 15, gdzie poza zwiedzaniem pałacu dowiedzieliśmy się sporo o Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk". Zmieniło się nieco nasze wyobrażenie o tym jak działa taki zespół i, wcześniej wogóle nie zainteresowani jego działalnością, teraz chętnie wybralibyśmy się na taki występ. Choć lat na karku dopiero 25! Warto zahaczyć.

Ostatnio edytowany: 2017-02-16 00:25

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021