Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°0'49" N, 20°59'17" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Mury miejskie w Tarnowie

Baszta obronna w Tarnowie to część miejskich murów obronnych z XV-XVI wieku. Obwarowania zbudowane były z cegły na kamiennych ławach fundamentowych i zachowane są na długości około 400 m, na obwodzie ulic: Wałowej, Targowej, Bernardyńskiej, Szerokiej.Baszta jak besteja

Właśnie na ulicy Basztowej znajduje się ciekawa baszta o połowie przekroju walca zwana basteją lub półbastionem, z racji swojego charakterystycznego wyglądu.

Baszta to typowo renesansowa budowla, z dachem w kształcie połowy stożka. W XIX wieku zabudowana została przez kamienice, ale w latach 50-tych XX wieku odsłonięta z przybudówek i zrekonstruowana. Podobnie jak okalające ją mury, zrekonstruowane częściowo w latach 1960-70.

Obecnie półbastion w obrębie starych murów obronnych Tarnowa jest pięknie podświetlony, co o zmroku daje doskonały efekt i zabytek prezentuje się wspaniale. Jest to piękne klimatyczne miejsce na spacery.Baszta obronna
ul. Basztowa, Tarnów

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-22 na

Rozsypujaca się, bez opieki konserwatorskiej i zabiegów zabezpieczajacych jej powolny "rozklad"

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020