, mokunka

Baszta w Tarnowie

(3.9 głosów: 20)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Mury miejskie w Tarnowie

Baszta obronna w Tarnowie to część miejskich murów obronnych z XV-XVI wieku - element renesansowej zabudowy miasta. Obwarowania zbudowane były z cegły na kamiennych fundamentach i zachowane są na długości około 400 m, na obwodzie ulic Wałowej, Targowej, Bernardyńskiej i Szerokiej.Baszta jak besteja

Przy ulicy Basztowej zobaczysz ciekawą basztę o połowie przekroju walca. Baszta nazywana jest też basteją lub półbastionem, z racji swojego charakterystycznego wyglądu. Jest to typowo renesansowa budowla, z dachem w kształcie połowy stożka. W XIX wieku baszta zabudowana została przez kamienice, ale w latach 50. XX wieku odsłonięta i zrekonstruowana. Podobnie jak okalające ją mury, zrekonstruowano ją w latach 1960-70.

Obecnie półbastion w obrębie starych murów obronnych Tarnowa jest pięknie podświetlony, co po zmroku daje doskonały efekt i zabytek prezentuje się wspaniale. Okolice baszty to klimatyczne miejsce na spacery.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Baszta obronna
ul. Basztowa, Tarnów

GPS: 50°0'49N, 20°59'17E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tarnów
Fortyfikacje
Normalna
mury miejskie baszty
50°0'49N, 20°59'17E
09 luty 2017
24 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Krzemiński
22 kwiecień 2016 16:09

Rozsypujaca się, bez opieki konserwatorskiej i zabiegów zabezpieczajacych jej powolny "rozklad"

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację