Aleja Gwiazd w Krakowie

Aleja Gwiazd w Krakowie

(4.1 głosów: 37)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Aleja Gwiazd w Krakowie zaczęła powstawać w 2008 roku, a znajduje się na Bulwarze Czerwieńskim, pod Wzgórzem Wawelskim, nad brzegiem Wisły, koło Smoka Wawelskiego.

Aleja w Krakowie dzieli się jakby na 2 części, jedną część stanowią gwiazdy muzyki oraz zespoły muzyczne z Polski oraz świata, druga natomiast poświęcona jest gwiazdom kina i reżyserom filmowym, którzy gościli na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie


Gwiazdy Muzyki

Pierwsza gwiazda w Alei należy do kanadyjskiej wokalistki Celine Dion. Osobiście odsłoniła ją 28 czerwca 2008 roku. Kolejne gwiazdy należą do: Budki Suflera, Krzysztofa Krawczyka, Wilków, Marka Grechuty, Maanamu oraz Michaela Jacksona.

Gwiazdy Filmu

Gwiazdy i odciski dłoni reżyserów zaczęły pojawiać się w 2011 roku. Wśród nich są: Jane Campion z Nowej Zelandii, Luc Besson z Francji, Tim Roth z Wielkiej Brytanii, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Andzrej Wajda, David Thewlis z Wielkiej Brytanii, Jerzy Stuhr czy Bogusław Linda.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie

Aleja Gwiazd
Bulwar Czerwieński, Kraków

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Super aleja!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023