Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°3'11" N, 19°55'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Aleja Gwiazd w Krakowie zaczęła powstawać w 2008 roku, a znajduje się na Bulwarze Czerwieńskim, pod Wzgórzem Wawelskim, nad brzegiem Wisły, koło Smoka Wawelskiego.Aleja w Krakowie dzieli się jakby na 2 części, jedną część stanowią gwiazdy muzyki oraz zespoły muzyczne z Polski oraz świata, druga natomiast poświęcona jest gwiazdom kina i reżyserom filmowym, którzy gościli na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie


Gwiazdy Muzyki

Pierwsza gwiazda w Alei należy do kanadyjskiej wokalistki Celine Dion. Osobiście odsłoniła ją 28 czerwca 2008 roku. Kolejne gwiazdy należą do: Budki Suflera, Krzysztofa Krawczyka, Wilków, Marka Grechuty, Maanamu oraz Michaela Jacksona.

Gwiazdy Filmu

Gwiazdy i odciski dłoni reżyserów zaczęły pojawiać się w 2011 roku. Wśród nich są: Jane Campion z Nowej Zelandii, Luc Besson z Francji, Tim Roth z Wielkiej Brytanii, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Andzrej Wajda, David Thewlis z Wielkiej Brytanii, Jerzy Stuhr czy Bogusław Linda.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie

Aleja Gwiazd
Bulwar Czerwieński, KrakówKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Super aleja!
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020