Aleja Gwiazd w Krakowie

Aleja Gwiazd w Krakowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Aleja Gwiazd w Krakowie zaczęła powstawać w 2008 roku, a znajduje się na Bulwarze Czerwieńskim, pod Wzgórzem Wawelskim, nad brzegiem Wisły, koło Smoka Wawelskiego.

Aleja w Krakowie dzieli się jakby na 2 części, jedną część stanowią gwiazdy muzyki oraz zespoły muzyczne z Polski oraz świata, druga natomiast poświęcona jest gwiazdom kina i reżyserom filmowym, którzy gościli na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie


Gwiazdy Muzyki

Pierwsza gwiazda w Alei należy do kanadyjskiej wokalistki Celine Dion. Osobiście odsłoniła ją 28 czerwca 2008 roku. Kolejne gwiazdy należą do: Budki Suflera, Krzysztofa Krawczyka, Wilków, Marka Grechuty, Maanamu oraz Michaela Jacksona.

Gwiazdy Filmu

Gwiazdy i odciski dłoni reżyserów zaczęły pojawiać się w 2011 roku. Wśród nich są: Jane Campion z Nowej Zelandii, Luc Besson z Francji, Tim Roth z Wielkiej Brytanii, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Andzrej Wajda, David Thewlis z Wielkiej Brytanii, Jerzy Stuhr czy Bogusław Linda.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie

Aleja Gwiazd
Bulwar Czerwieński, Kraków

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Krakowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.2 głosów: 38)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 38)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Super aleja!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024