Aleja Gwiazd w Krakowie

Aleja Gwiazd w Krakowie

(4.1 głosów: 33)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Aleja Gwiazd w Krakowie zaczęła powstawać w 2008 roku, a znajduje się na Bulwarze Czerwieńskim, pod Wzgórzem Wawelskim, nad brzegiem Wisły, koło Smoka Wawelskiego.Aleja w Krakowie dzieli się jakby na 2 części, jedną część stanowią gwiazdy muzyki oraz zespoły muzyczne z Polski oraz świata, druga natomiast poświęcona jest gwiazdom kina i reżyserom filmowym, którzy gościli na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.

Aleja Gwiazd w Krakowie
Aleja Gwiazd w Krakowie

Gwiazdy Muzyki

Pierwsza gwiazda w Alei należy do kanadyjskiej wokalistki Celine Dion. Osobiście odsłoniła ją 28 czerwca 2008 roku. Kolejne gwiazdy należą do: Budki Suflera, Krzysztofa Krawczyka, Wilków, Marka Grechuty, Maanamu oraz Michaela Jacksona.Gwiazdy Filmu

Gwiazdy i odciski dłoni reżyserów zaczęły pojawiać się w 2011 roku. Wśród nich są: Jane Campion z Nowej Zelandii, Luc Besson z Francji, Tim Roth z Wielkiej Brytanii, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Andzrej Wajda, David Thewlis z Wielkiej Brytanii, Jerzy Stuhr czy Bogusław Linda.

Aleja Gwiazd
Bulwar Czerwieński, KrakówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Rynki, place i deptaki
Normalna
aleje gwiazd
50°3'11N, 19°55'60E
17 grudzień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
16 kwiecień 2020 13:11
Super aleja!
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację