49°59'47" N
19°26'16" W
Małopolskie
2016-08-06 13:45:10
Zator, Anna Piernikarczyk
Kościół w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Zamek w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Zator, Anna Piernikarczyk
Rynek w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii w Zatorlandzie, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Zator, Anna Piernikarczyk
Zator Dinobus, Anna Piernikarczyk
Park Owadów w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Zatora (19)

Zator to niewielkie miasto w województwie małopolskim, położone pomiędzy Oświęcimiem, a Wadowicami, nad rzeką Skawą, w otoczeniu zbiorników wodnych.Zator znany jest z dwóch rzeczy - pierwsza i zarazem historyczna to hodowla ryb - zwłaszcza karpia królewskiego. W Zatorze - stolicy Doliny Karpia (zagłębie historycznej hodowli karpia) odbywają się nawet Zatorskie Dni Karpia.

Zatorland w Zatorze

Druga sprawa, ważna szczególnie dla turystów to oczywiście Zatorland (u. Parkowa 1) znajdujący się w Zatorze. Jest to kompleks 5 parków rozrywki - DinoZatorlandu, Parku Mitologii,Parku Owadów, Parku Bajek i Wodnych Stworzeń oraz Parku Świętego Mikołaja zimą. Park ruchomych dinozaurów istnieje tu już kilka dobrych lat, pozostałe Parki letnie powstały w 2012 roku, ostatni - park bajek w 2013 roku. Cały kompleks znacznie podniósł walory turystyczne miejscowości i rozsławił ją w Polsce. Od 2014 roku natomiast w Parku Rozrywki Zatorland działa pierwsze w Polsce i Europie kino 360 3D, w którym oglądanie seansu filmowego jest naprawdę pełne wrażeń!

Energylandia

Obecnie istnieją też poważne plany budowy jednego z większych parków rozrywki w Polsce - Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia, który ma się dzielić na 3 sfery - dla dzieci, rodzin i młodzieży. Park ma być pełen karuzeli i rollercoasterów.Zabytki w Zatorze

- Zamek w Zatorze - budowla z XV wieku, przekształcona z warowni w rezydencję magnacką, piękna choć mocno podniszczona budowla, przydał by się jakiś ciekawy pomysł na jej zastosowanie i promocję

- Pozostałości fortyfikacji miejskich

- Gotycki kościół Św. Wojciecha i Jerzego z XIV wieku, pl. Kościuszki - ciekawa zabytkowa świątynia stoi tuż obok zamku, blisko Rynku w Zatorze

- Stawy rybne w Zatorze o średniowiecznym rodowodzie

- Trasy rowerowe w Dolinie Karpia

Oficjalna strona Zatora

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

k1412
2016-09-30 09:24:01

Zator to ciekawa i urozmaicona w rozrywkę miejscowość. Z małymi dziećmi jednak najlepiej wybrać się do Zatorlandu. Tamtejsze 4 parki tematyczne i lunapark zajmą wasz cały dzień, dzieciaki wyjdą zachwycone i uśmiechnięte. Ceny przystępne, warto odwiedzić :)

2014-10-15 14:26:09

A może ktoś miał okazję być nierdawno w Energylandii,tym parku rozrywki tuż obok Zatoru? ciekawi mnie jakie są Wasze opinie na ten temat,,bo filmiki i zdjęcia są bardzo zachecajace.

2014-08-20 18:22:47

ja również sporo czytałam i słyszałam od znajomych nt. Zatorlandu, podobno to świetne miejsce na rodzinny wypad, szczególnie dla dzieci, wiadomo maluchy szybko sie nudzą, więc trzeba im pokazać coś co zainteresuje ich na dłużej. A że niedługo będziemy w Okolicach krakowa to z pewnością wstąpimy do Zatorlandu i dam znać jak było.

2014-08-01 19:37:56

Teraz też się energylandia tam otwarła, ale to tylko lunapark, choć nowoczesny. Zatorland to kompleks kilku parków - dinopark to taki spacer po wytyczonej ścieżce, ciekawe, owady to niewielki park, robi się takie kółeczko i co kilka metrów jest model kolejnego owada, nie porywa jakoś specjalnie ale dla dzieci ciekawe. Mi podobał się Park Mitologii, na wodzie pływają postaci, stateczkiem się pływa po tym jeziorku i ogląda to z bliska, a wokół jeziorka biegnie ścieżka i można spacerować, są też place zabaw przy ścieżce. Jak my byliśmy to przy dinoparku też istniał niewielki lunapark

2014-08-01 19:04:51

Już niebawem tam zawitamy, teraz wiadomo, gdzie zajrzeć :) Podróżujemy z dziećmi, więc na pewno odwiedzimy Zatorland, opis brzmi kusząco. Może ktoś opisz swoje osobiste wrażenia z tego parku rozrywki?

2014-05-01 08:54:14

huhuhuhu

2014-04-07 21:51:11

fajne miejsce, pirwszy raz o nim słyszę :)

2014-04-07 12:07:25

ok

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: