Zamek w Kurzętniku, Wojtek

Zamek w Kurzętniku

(4.1 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na północny wschód od Brodnicy, w Kurzętniku, na skarpie zwanej Kurnik, wznoszącej się 63 m nad doliną Drwęcy, na przełomie XIII i XIV wieku biskupi chełmińscy wznieśli zamek. Była to budowla nietypowa, użyto bowiem miejscowego kamienia narzutowego, a jedynie w wyższych kondygnacjach zamku i otworach okiennych uzupełniono go cegłą.

Dzisiaj zamek pozostaje w ruinie, ale warto zobaczyć roztaczający się z góry zamkowej przepiękny widok na położone u stóp skarpy miasteczko Kurzętnik, na rozległą równinę, którą przecina Drwęca oraz na położone nieco dalej na północ Nowe Miasto. W przeciwnym kierunku widać wysokie, pofałdowane wzgórza przypominające krajobraz podgórski. Wspinaczka do tego miejsca może być atrakcją nawet dla dzieci.

Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek


Dojazd do zamku

Zamek stoi niemal przy drodze krajowej nr 15, około 25 km od Brodnicy w kierunku Olsztyna. Z parkingu podejście na górę zamkową, albo z Rynku w Kurzętniku przejściem koło kościoła Św. Marii Magdaleny. W pobliżu przebiega Droga Krzyżowa.

Ruiny zamku
ul. Zamkowa, Kurzętnik

Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Normalna
zamki ruiny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022