Zamek w Kurzętniku, Wojtek

Zamek w Kurzętniku

(4.1 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf

Na północny wschód od Brodnicy, w Kurzętniku, na skarpie zwanej Kurnik, wznoszącej się 63 m nad doliną Drwęcy, na przełomie XIII i XIV wieku biskupi chełmińscy wznieśli zamek. Była to budowla nietypowa, użyto bowiem miejscowego kamienia narzutowego, a jedynie w wyższych kondygnacjach zamku i otworach okiennych uzupełniono go cegłą.Dzisiaj zamek pozostaje w ruinie, ale warto zobaczyć roztaczający się z góry zamkowej przepiękny widok na położone u stóp skarpy miasteczko Kurzętnik, na rozległą równinę, którą przecina Drwęca oraz na położone nieco dalej na północ Nowe Miasto. W przeciwnym kierunku widać wysokie, pofałdowane wzgórza przypominające krajobraz podgórski. Wspinaczka do tego miejsca może być atrakcją nawet dla dzieci.

Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek

Dojazd do zamku

Zamek stoi niemal przy drodze krajowej nr 15, około 25 km od Brodnicy w kierunku Olsztyna. Z parkingu podejście na górę zamkową, albo z Rynku w Kurzętniku przejściem koło kościoła Św. Marii Magdaleny. W pobliżu przebiega Droga Krzyżowa.Ruiny zamku
ul. Zamkowa, Kurzętnik

Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek
Zamek w Kurzętniku, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
53°23'45N, 19°34'38E
11 czerwiec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację