Kościół Św. Katarzyny w Brodnicy

brodnicka fara - pw. św. Katarzyny, Wojtek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Budowę kościoła farnego w Brodnicy rozpoczęto najprawdopodobniej w 1285 roku. Świątynia powstała jako bazylika, prezbiterium ukończono około 1320 roku, a korpus i zasklepienie dobudowano w latach 1340-70. Wieżę kościoła wzniesiono w 1370 roku a podniesiono około 1485 roku.

Brodnicka Fara ma 56 m długości i 27 m szerokości. Trójnawowa bazylika o układzie halowym w nawie głównej i prezbiterium zachowała sklepienia gwiaździste z rzeźbionymi zwornikami, w nawach bocznych sklepienia krzyżowe.

brodnicka fara - pw. św. Katarzyny, Wojtek
brodnicka fara - pw. św. Katarzyny, Wojtek


Najcenniejsze zabytki zdobiące świątynię to zespół rzeźb 12 apostołów z II połowy XIV wieku, Grupa Ukrzyżowania z XVI wieku oraz XVII-wieczna kamienna chrzcielnica.

Kościół Św. Katarzyny
ul. Farna, Brodnica

brodnicka fara - pw. św. Katarzyny, Wojtek
brodnicka fara - pw. św. Katarzyny, Wojtek

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

brodnicka fara - pw. św. Katarzyny, Wojtek
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 9)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024