Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Katarzyny w Brodnicy

Kościół Św. Katarzyny w Brodnicy

Budowę kościoła farnego w Brodnicy rozpoczęto najprawdopodobniej w 1285 roku. Świątynia powstała jako bazylika, prezbiterium ukończono około 1320 roku, a korpus i zasklepienie dobudowano w latach 1340-70. Wieżę kościoła wzniesiono w 1370 roku a podniesiono około 1485 roku.Brodnicka Fara ma 56 m długości i 27 m szerokości. Trójnawowa bazylika o układzie halowym w nawie głównej i prezbiterium zachowała sklepienia gwiaździste z rzeźbionymi zwornikami, w nawach bocznych sklepienia krzyżowe.

brodnicka fara - pw. św. Katarzyny
brodnicka fara - pw. św. Katarzyny


Najcenniejsze zabytki zdobiące świątynię to zespół rzeźb 12 apostołów z II połowy XIV wieku, Grupa Ukrzyżowania z XVI wieku oraz XVII-wieczna kamienna chrzcielnica.

Kościół Św. Katarzyny
ul. Farna, Brodnica

brodnicka fara - pw. św. Katarzyny
brodnicka fara - pw. św. Katarzyny
brodnicka fara - pw. św. Katarzyny

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134499 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020