Kościół parafialny w Golubiu wzniesiono na przełomie XIII i XIV wieku w stylu gotyckim, na miejscu wcześniejszej, drewnianej świątyni. Budowla pierwotna obejmowała jedynie prezbiterium, które powstało w roku 1293 i stanowi najpiękniejszą część kościoła z zachowanymi elementami gotyckimi i wizerunkami Matki Bożej, Jezusa i Boga Ojca.
W latach 1320-50 świątynię rozbudowano, powstała wówczas nawa oraz potężna obronna wieża o szerokości prawie 9 m. Do nawy przyłączono 2 kaplice. Na przestrzeni wieków kościół kilkakrotnie był niszczony, a poźniej odbudowywany i ubogacany nowym wystrojem wnętrza. W 1640 roku wykonano barokowy ołtarz z drzewa nawiązujący do tego z katedry pelplińskiej.

W kościele w Golubiu prócz pięknego ołtarza uwagę przykuwa barokowa tęcza umieszczona w łuku gotyckim pomiędzy prezbiterium a nawą, a pod nią piękna chrzcielnica. Równie efektowna jest ambona zdobiona robotą snycerską.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Kościelna, Golub-Dobrzyń
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
- poniedziałek: Zamknięte
- wtorek: Zamknięte
- środa: Zamknięte
- czwartek: Zamknięte
- piątek: Zamknięte
- sobota: Zamknięte
- niedziela: 07:00–18:00
Golub-Dobrzyń noclegi
Golub-Dobrzyń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!