Zalew Rybnicki

Zalew Rybnicki

(4.2 głosów: 49)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W północno-zachodniej części Rybnika rozlewa się Zalew Rybnicki, nazywany również Rybnickim Morzem. To sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Ruda dla potrzeb Elektrowni Rybnik. Rozciąga się na długości aż 7 km i jest ważną atrakcją turystyczną miasta i całej Krainy Górnej Odry.

Zalew Rybnicki
Zalew Rybnicki

Atrakcje Zalewu Rybnickiego

Nad jeziorem znajduje się kilka klubów żeglarskich, stanica harcerska, ośrodki rekreacyjne, kawiarnie oraz pole namiotowe. Działa Ośrodek Jeździecki. Jest też plac zabaw dla dzieci. Sezon żeglarski jest tu najdłuższy w Polsce, gdyż trwa od kwietnia do października. Temperatura wody nie spada wówczas poniżej 15 stopni Celsjusza. Co ciekawe nawet zimą jezioro nie zamarza, co jest niespotykane nigdzie indziej w Polsce i tak właściwie regaty mogą się tu odbywać przez cały rok!

Nad brzegiem Jeziora Rybnickiego cumują łódki i inne wodne środki transportu, które można wypożyczać w miejscowej wypożyczalni. Pięknie prezentują się też łódki, żaglówki, a nawet windsurfingi sunące po tafli wody.

Każdego roku w lato odbywa się tu msza Św. na wodzie, co jest niemałą ciekawostką 🙂 Od strony Elektrowni mieści się molo rekreacyjne. To jest ulica Podmiejska.

Zalew Rybnicki
Zalew Rybnicki
Jezioro Rybnickie
Jezioro Rybnickie

Bulwary nad Zalewem Rybnickim

Wzdłuż zbiornika ciągnie się trakt spacerowy będący też ścieżką rowerową, nad samym brzegiem natomiast stoją ławeczki, a wszystko otacza zieleń krzewów i drzew. Jezioro Rybnickie to wspaniałe miejsce na wypoczynek weekendowy, zarówno aktywny jak i całkowicie bierny.Gdyby nie kominy elektrowni wznoszące się ponad wodami jeziora, można by poczuć się tutaj jak na Mazurach, ale tak właściwie te potężne betonowe słupy wypuszczające biały dym wprowadzają swoisty klimat i ich widok nie jest pozbawiony swojego uroku.

Jezioro Rybnickie
Jezioro Rybnickie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny

Adres

Zalew Rybnicki
ul. Rudzka, Rybnik

GPS: 50°7'39N, 18°31'10E

Rybnik noclegi

Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Rybnickie
Rybnik Górny Śląsk
Ważna
jeziora zalewy zbiorniki wodne
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023