Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

(4.2 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku została udostępniona do ruchu turystycznego pod koniec 1999 roku. Początkowo zwiedzanie kopalni obejmowało zabudowę powierzchniową oraz podziemne korytarze na poziomie 400 i 600 metrów. Obecnie dostępna dla turystów jest tylko część na powierzchni, a dodatkowo zwiedza się wieżę z punktem widokowym.

Najcenniejszymi zabytkami są tutaj dwie wyciągowe maszyny parowe szybów "Głowacki" (1900 rok) i "Kościuszko" (1920 rok). Ciekawą atrakcją jest "Święto Pary" - cykliczna impreza plenerowa organizowana we współpracy ze Skansenem Kolei Wąskotorowej w Rudach.Zwiedzanie Kopalni

Zwiedzanie zabudowy powierzchniowej Kopalni oraz wejście na wieżę odbywa się pod opieką przewodnika po uprzednim uzgodnieniu terminu zwiedzania. Kopalnia Ignacy leży na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy - Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni Ignacy
ul. Mościckiego 3, Rybnik
tel. 32/ 433-10-72
kopalniaignacy@interia.pl
http://ignacy.miastorybnik.pl
Godziny zwiedzania: wt, czw 8.00-13.30 (po rezerwacji telefonicznej 32/ 433-10-72, 500-159-631)
Bilety: Kopalnia wstęp wolny, wieża widokowa normalny 5 zł, ulgowy 2 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 12:00–16:00
  • niedziela: 12:00–16:00

Rybnik noclegi

Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Rybnik Górny Śląsk
Normalna
kopalnie zabytki techniki zabytki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Agnieszka Adamiak

tam nie ma co zwiedzać. Jedna hala gdzie jest jeden z pierwszych silników, kilka przedmiotów pochodzących z kopalni i wejście na wierze

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022