Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
50°3'45" N, 18°28'4" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku została udostępniona do ruchu turystycznego pod koniec 1999 roku. Początkowo zwiedzanie kopalni obejmowało zabudowę powierzchniową oraz podziemne korytarze na poziomie 400 i 600 metrów. Obecnie dostępna dla turystów jest tylko część na powierzchni, a dodatkowo zwiedza się wieżę z punktem widokowym.Najcenniejszymi zabytkami są tutaj dwie wyciągowe maszyny parowe szybów "Głowacki" (1900 rok) i "Kościuszko" (1920 rok). Ciekawą atrakcją jest "Święto Pary" - cykliczna impreza plenerowa organizowana we współpracy ze Skansenem Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Zwiedzanie Kopalni

Zwiedzanie zabudowy powierzchniowej Kopalni oraz wejście na wieżę odbywa się pod opieką przewodnika po uprzednim uzgodnieniu terminu zwiedzania. Kopalnia Ignacy leży na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy - Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni Ignacy
ul. Mościckiego 3, Rybnik
tel. 32/ 433-10-72
kopalniaignacy@interia.pl
http://ignacy.miastorybnik.pl
Godziny zwiedzania: wt, czw 8.00-13.30 (po rezerwacji telefonicznej 32/ 433-10-72, 500-159-631)
Bilety: Kopalnia wstęp wolny, wieża widokowa normalny 5 zł, ulgowy 2 złRybnik noclegi

Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Agnieszka Adamiak Weekendowy turysta 26 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-01-20 na

tam nie ma co zwiedzać. Jedna hala gdzie jest jeden z pierwszych silników, kilka przedmiotów pochodzących z kopalni i wejście na wierze

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020