Wrocław Rynek, Anna Piernikarczyk

Opis Wrocławia

Wrocław leżący nad Odrą to cudowna stolica Dolnego Śląska o bogatej przeszłości, liczącej ponad 1000 lat. Jest to jeden z najciekawszych, a przy tym najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce, niezwykle atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Wrocław nazywany Kwiatem Europy zachwyci każdego - piękna architektura, urocze zaułki, zielone połacie, knajpki z niecodziennym klimatem, prężnie działające ośrodki kulturalne i rekreacyjne oraz niepowtarzalna atmosfera ogólna miasta sprawiają, że nie chce się stąd wyjeżdżać. I to wielowiekowe tchnienie na Ostrowie Tumskim, miejscu wyjątkowym nie tylko w skali Polski.Już przy pierwszej wizycie urzekło mnie to miasto, a każda następna potwierdzała pierwsze rewelacyjne wrażenie. Swe bogactwo, znaczenie i różnorodność kulturową Wrocław zawdzięcza kontaktom handlowym pomiędzy Polską, Czechami i Niemcami od najdawniejszych czasów i choć był on przez pewien okres pod obcym panowaniem, polskość nigdy się w nim nie zatraciła.

Wrocław Rynek

Zabytki we Wrocławiu

Dzisiaj chętnie przyjeżdżają tu turyści z całej Polski, a także z zagranicy. Wspaniały Rynek zawsze tętni życiem, a urodą dorównuje innym słynnym Rynkom - w Krakowie czy Poznaniu. Wśród zabytkowych kamienic uwagę przykuwa stojący na płycie Rynku charakterystyczny i cudny Ratusz - symbol miasta. W jego wnętrzu kryje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej - oddział Muzeum Miejskiego oraz słynna Piwnica Świdnicka - najstarsza restauracja w Europie.

Będąc we Wrocławiu nie można pominąć magicznego Ostrowa Tumskiego - najstarszej części Wrocławia ze wspaniałą Katedrą z XIII-XIV wieku. Gotycka świątynia jest najcenniejszym sakralnym zabytkiem miasta. Słynna w całej Polsce jest też Panorama Racławicka - Oddział Muzeum Narodowego, który odwiedziło wielu z nas jeszcze w czasach szkolnych. Ale Wrocław oferuje znacznie więcej atrakcji i zabytków, których opisy znajdziesz w naszym portalu.

Atrakcje we Wrocławiu

Jedną z największych atrakcji we Wrocławiu, a na pewno najwyższą, jest obecnie Sky Tower. To nowy symbol miasta - najwyższy biurowiec w Polsce liczący 212 m! Mieści się tu m.in. centrum handlowe, a na 49 piętrze powstał fantastyczny punkt widokowy, oblegany przez turystów.Turyści chętnie odwiedzają też popularne w całym kraju wrocławskie Zoo, tym bardziej, że w 2014 roku udostępniono tu niezwykle nowoczesne i piękne Afrykarium z akwariami, basenami i tunelami pełnymi afrykańskich stworzeń. To unikat nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

Rynek we Wrocławiu

Warto też odwiedzić klimatyczny Ogród Japoński stojący koło Hali Stulecia wpisanej na Listę Unesco. Ponadto niedawno koło Ogrodu Zoologicznego powstała nowa atrakcja Wrocławia - Kraina Miniatur. Mówiąc o atrakcjach Wrocławia nie sposób pominąć krasnali, słynnych wrocławskich krasnali, które dosłownie opanowały to miasto i stały się jego symbolem! Są na chodnikach, w zaułkach, na klombach, latarniach... A to tylko wybrane ciekawostki tego pięknego dolnośląskiego miasta.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

51°6'37" N, 17°1'52" E
Dolnośląskie
2015-01-09
2020-02-11 19:39

Wrocław na blogu

Zdjęcie Miasta miłości - Top 5 najbardziej romantycznych miast w Polsce
Miasta miłości - Top 5 najbardziej romantycznych miast w Polsce

Planujesz romantyczny spacer w Walentynki? A może chcesz zabrać swą drugą połówkę na dłuższą chwilę zapomnienia? Zobacz najbardziej romantyczne miasta w Polsce, idealnie nadające się na przechadzki tylko we dwoje.

Atrakcje · 2020-02-11 13:50:05
Zdjęcie Symbole Wrocławia
Symbole Wrocławia
Wrocław to przepiękne, stare miasto, kryjące kilka nieodzownych symboli, które przyciągają tu turystów jak magnes! Najstarszym symbolem jest późnogotycki, okazały Ratusz stojący pośrodku Rynku, kryjący Muzeum Miejskie i słynną Piwnicę Świdnicką. Innym zabytkiem symbolem jest Hala Stulecia - unikat z początku XX wieku wpisany na Listę Unesco. Niewątpliwym symbolem miasta stały się też już sł…
Atrakcje · 2015-03-03 11:30:59
Zdjęcie Wrocław ciepły i słoneczny
Wrocław ciepły i słoneczny
Polecamy dziś Wrocław piękny, z cudnym Rynkiem, unikatowym Ratuszem i zabawnymi kamieniczkami Jaś i Małgosia. Koniecznie odwiedzić tutaj trzeba Ostrów Tumski z najstarszą katedrą gotycką w Polsce! Atrakcje dla dzieci to zoo we Wrocławiu, Kraina Miniatur i fontanna na Rynku, szczególnie latem. Wszystkim z pewnością spodoba się piękny Ogród Japoński, a wszystkie te miejsca i wiele innych opisane są na …
Atrakcje · 2014-02-17 14:23:14

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Bardzo ciekawe miejsce.
zukzuzlowiec Klimczak Domator 10 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-20 na

miasto pełne życia

allmak86 Weekendowy turysta 31 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-08-24 na

Piekne miasto, świetnie zorganizowne i przygotowane dla turystów. Mnustwo super atrakcji. Niestety wszystkiego nie udalo mi się zobaczyć. Moim zdanie dużo ładniejsze i milasze miasto od Krakowa. Już nie moge się doczekać kiedy tam wróce.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-22 na

Wroclaw  jest ( chyba )  piekniejszy ( niestety ) od Krakowa --moim skromnym zdaniem .

Posiada tyle  ciekawych miejsc  i zabytkowq pomimo zniszcen wojennnych i powodzi . 

Bylem tak  100 lub wiecej razy i zawsze  bede tam powracal. 

 

Karol   Poznan

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-03-12 na

Takie nowe atrakcje jak Afrykarium czy punkt widokowy Sky Tower sprawiają, że Wrocław jest na nowo odkrywany przez turystów, oblegany wręcz i to cieszy, że w historycznym, pięknym, zabytkowym mieście mogą też zaskoczyć nowoczesne atrakcje, których przecież też oczekujemy od dużych miast!

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020