Żmigród, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Opis Żmigrodu

Żmigród to niewielkie, bardzo ciekawe miasteczko w województwie dolnośląskim,  leżące niedaleko Trzebnicy i Wrocławia, przy drodze nr 5 wiodącej do Poznania.Interesująca jest etymologia nazwy miejscowości. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nazwa pochodzi od żmiji, jednak nazwa miejscowości nawiązuje do dawnego słowa oznaczającego smoka. Potwierdza to niemiecka nazwa tego miasteczka, która oznaczała w przekładzie właśnie góra smoka. Również w herbie miasta widnieje smok.

Zmigrod zamek

Zabytki w Żmigrodzie

- Rynek w Żmigrodzie - główny, reprezentacyjny plac miasta, na którym stoi zabytkowa kolumna  Maryjna  z 1873 roku

- Kościół Św. Trójcy, ul. Kościelna - niedaleko Rynku stoi zabytkowa budowla z  1702 roku, mieszanka stylu barokowego i  neogotyckiego, kościół posiada wieżę zakończoną hełmem

- Kościół Św. Stanisława Kostki, ul. Rybacka 1- budowla z  1854 roku, dawny poewangelicki kościół ze strzelistą wieżą- Pałac w Żmigrodzie, ul. Parkowa - piekny zespól pałacowo-parkowy z ruinami pałacu Hatzfeldów przypominającego zamek, z lat 1656–1658

Zmigrod

- Baszta w Żmigrodzie - budowla z XVI wieku, pozostałośc zamku

- Wieża ciśnień

Zmigrod

 

 

Zmigrod

 

Żmigród noclegi

Żmigród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Żmigrodzie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

51°28'18" N, 16°54'30" E
Dolnośląskie
2016-05-08
2020-02-03 02:00

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Lechna Weekendowy turysta 71 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-12 na

to tutaj w tym zamku w Zmigrodzie w 1813 r car Rosji , król Prus ,następcy tronów  Austrii , Szwecji ,ambasadorzy Anglii ,  podpisali tzw. Traktat Żmigrodzki -  protokól Trachenberg " przeciwko  Napoleonowi Bonaparte  ,tuż przed bitwą pod  Waterllo  .

Ostatnio edytowany: 2016-08-12 12:15

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020