Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°28'18" N, 16°54'30" E
Dolnośląskie
2016-05-08
2020-02-03 02:00

Opis Żmigrodu

Żmigród to niewielkie, bardzo ciekawe miasteczko w województwie dolnośląskim,  leżące niedaleko Trzebnicy i Wrocławia, przy drodze nr 5 wiodącej do Poznania.Interesująca jest etymologia nazwy miejscowości. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nazwa pochodzi od żmiji, jednak nazwa miejscowości nawiązuje do dawnego słowa oznaczającego smoka. Potwierdza to niemiecka nazwa tego miasteczka, która oznaczała w przekładzie właśnie góra smoka. Również w herbie miasta widnieje smok.

Zmigrod zamek
Zmigrod zamek


Zabytki w Żmigrodzie

- Rynek w Żmigrodzie - główny, reprezentacyjny plac miasta, na którym stoi zabytkowa kolumna  Maryjna  z 1873 roku

- Kościół Św. Trójcy, ul. Kościelna - niedaleko Rynku stoi zabytkowa budowla z  1702 roku, mieszanka stylu barokowego i  neogotyckiego, kościół posiada wieżę zakończoną hełmem

Zmigrod zamek
Zmigrod zamek
Zmigrod

- Kościół Św. Stanisława Kostki, ul. Rybacka 1- budowla z  1854 roku, dawny poewangelicki kościół ze strzelistą wieżą- Pałac w Żmigrodzie, ul. Parkowa - piekny zespól pałacowo-parkowy z ruinami pałacu Hatzfeldów przypominającego zamek, z lat 1656–1658

Zmigrod
Zmigrod

- Baszta w Żmigrodzie - budowla z XVI wieku, pozostałośc zamku

- Wieża ciśnień

Zmigrod
Zmigrod

 

 

Zmigrod
Zmigrod

 

Żmigród noclegi

Żmigród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Żmigrodzie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Lechna Weekendowy turysta 71 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-12 na

to tutaj w tym zamku w Zmigrodzie w 1813 r car Rosji , król Prus ,następcy tronów  Austrii , Szwecji ,ambasadorzy Anglii ,  podpisali tzw. Traktat Żmigrodzki -  protokól Trachenberg " przeciwko  Napoleonowi Bonaparte  ,tuż przed bitwą pod  Waterllo  .

Ostatnio edytowany: 2016-08-12 12:15

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020