Tresna przystań

Tresna

(4.3 głosów: 48)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tresna to malowniczo położona miejscowość turystyczna w województwie śląskim, niedaleko Żywca, u stóp Beskidu Małego, w dolinie rzeki Soły, nad Jeziorem Żywieckim. Tresna choć niewielka, kryje wiele ośrodków turystycznych i atrakcji, dzięki czemu wędrowców i miłosników sportów wodnych nigdy tu nie brakuje.Inne nazwy Tresnej to Trześnia a nawet trefna, gdyż trefna to była góra, na której kamienie się łamały i waliły wprost do rzeki Soły.

Przystań na Zaporze w Tresnej
Przystań na Zaporze w Tresnej

Atrakcje w Tresnej

- Jezioro Żywieckie - piękne, rozległe jezioro, po którym pływa licznie sprzęt wodny a nawet kursuje statek wycieczkowy,- Bulwar spacerowy - przy jeziorze biegnie ścieżka idealna na spacery

Tresna Jezioro Żywieckie
Tresna Jezioro Żywieckie

- Zapora w Tresnej - słynna tama na Jeziorze Żywieckim, bardzo popularne miejsce postojowe, nie tylko dla motocyklistów. roztacza się stąd wspniały widok z jednej strony na Jezioro Żywieckie z pływającym sprzętem wodnym, a z drugiej strony na rzekę Sołę i w oddali widoczną Górę Żar. Zapora to symbol turystyczny Tresnej- Zajazd na zaporze - ośrodek wypoczynkowy oferujący nie tylko noclegi, ale jadło, plażę, rejsy statkiem po Jeziorze Żywieckim, wypożyczalnię sprzętu wodnego, pamiątki i inne atrakcje

Zapora w Tresnej
Zapora w Tresnej

- Dzwonnica w Tresnej - drewniana budowla stojąca w przysiółku Kremple od 1933 roku, wewnątrz kryje ołtarz i ambonę, może pomieścić kilkanaście osób.

- Niebieski szlak turystyczny, z Lipnika do Przełęczy Cisowej, przez Czupel i Magurkę Wilkowicką

Jezioro Żywieckie w Tresnej
Jezioro Żywieckie w Tresnej

Mapa Tresny z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Tresnej. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tresna noclegi

Tresna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Tresnej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przystań na Zaporze
Tresna Przystań
Zapora w Tresnej
Góra Żar z tamki
Jezioro Żywieckie
Jezioro Żywieckie - Tresna
Jezioro Żywieckie - tama w Tresnej
Tresna, Adam Prończuk
Tresna - zapora i jezioro żywieckie
U siudy z widokiem na Zajazd w Tresnej
Jezioro Żywieckie
49°44'47N, 19°12'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021