Toruń, kasia ejsmont

Toruń

(4.6 głosów: 283)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Toruń to przepiękne miasto z tradycjami, malowniczo położone nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie E 75 prowadzącej ze Śląska nad morze, na wschód od Bydgoszczy. Rozwój Torunia i okolic związany był z Krzyżakami, którzy wznosili tu swe warownie i grody. Od wieków przeplatały się tu wpływy polskie i niemieckie, religie - katolicka i protestancka, co wpłynęło na historię, kullturę oraz wspaniałe zabytki miasta.Toruń słynny jest ze swych pierników, ale każdemu znany jest też fakt, iż narodził się tu sławny astronom Mikołaj Kopernik, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. W 1945 roku powstał w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika nawiązujący do tradycji Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Dziś jest on jedną z największych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni.

Toruń Ruiny zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Toruń Ruiny zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Toruń
Toruń

Atrakcje w Toruniu

Do Torunia jak magnes przyciąga magiczne Stare Miasto, które w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. To jeden z najcenniejszych pod względem architektonicznym zespołów miejskich w całym kraju. Poznaj najpiękniejsze atrakcje Torunia!Toruń, kasia ejsmont
Toruń, kasia ejsmont

W Toruniu zachwyca piękny Rynek i okazały Ratusz. Na uwagę zasługują tutaj również gotyckie kościoły jak katedra Św. Janów czy kościół Św. Jakuba, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą czy zamek w Toruniu. Ale niemal każda kamienica na starówce jest piękna i bogata w historię. Koniecznie trzeba zobaczyć - Dom Mikołaja Kopernika przy ul. Kopernika 15 - obecnie oddział Muzeum Okręgowego.

Toruń, Krzysztof Dorota
Toruń, Krzysztof Dorota

Kilka lat temu na Starym Mieście Torunia, w jednej z kamienic, powstał Dom Legend Toruńskich - ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych, z aktywizującym modelem zwiedzania.Mapa Torunia z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Toruniu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Toruniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Panorama Torunia, Marcin_Henioo
Katedra św.Janów- w oddali, Marcin_Henioo
Ratusz, toja1358
Krzywa wieża, Marcin_Henioo
Panorama (części) Starówki, Marcin_Henioo
Ruiny zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Bulwar i panorama Starówki, Marcin_Henioo
pozostałości po kościele św. Mikołaja, toja1358
Toruń
Toruń
Toruń
Toruń Ratusz
Toruń
Toruń
Toruń
Toruń katedra
Toruń zamek
Toruń
Baszta Gołębnik, Marcin_Henioo
Brama mostowa i Baszta Wartownia, Marcin_Henioo
Dwór Mieszczański, Marcin_Henioo
 Planetarium, toja1358
Łachy na Wiśle, Marcin_Henioo
Dom Mikołaja Kopernika, Marcin_Henioo
Gdanisko zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Uniwersytet Mikołaja Kopernika, toja1358
Toruń, kasia ejsmont
Toruń Ratusz, kasia ejsmont
krzywa wieża, Krzysztof Dorota
Toruń, Krzysztof Dorota
Baszta Żuraw i hotel Spichrz- historyczny Spichlerz Szwedzki, Marcin_Henioo
Widok na most drogowy, Marcin_Henioo
Toruń, Krzysztof Dorota
Toruń, Krzysztof Dorota
, toja1358
Ratusz Toruń, Krzysztof Dorota
Ratusz, toja1358
Toruń, Krzysztof Dorota
Uniwersytet Mikołaja Kopernika, toja1358
Toruń, kasia ejsmont
Toruń, kasia ejsmont
53°1'8N, 18°36'38E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Jacek
Moim skromnym zdaniem bardzo piękne miasto z dużą ilością atrakcji ale najbardziej urzekło mnie zwiedzanie ruin zamku. Gorąco polecam.
krzysztofxp
miasto z piękną starówką domem Kopernika i mnóstwem innych atrakcji
Magdalena Kurek

Dwa razy niestety: 1) trafiliśmy tam nocą 2)  w trakcie imprezy masowej. Niemniej miasto urokliwe. Mąż zakochał się w zabytkach Starowki. Wybieramy się znowu tym razem za dnia 🙂

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021