Toruń, kasia ejsmont

Toruń

(4.6 głosów: 281)

Toruń to przepiękne miasto z tradycjami, malowniczo położone nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie E 75 prowadzącej ze Śląska nad morze, na wschód od Bydgoszczy. Rozwój Torunia i okolic związany był z Krzyżakami, którzy wznosili tu swe warownie i grody. Od wieków przeplatały się tu wpływy polskie i niemieckie, religie - katolicka i protestancka, co wpłynęło na historię, kullturę oraz wspaniałe zabytki miasta.Toruń słynny jest ze swych pierników, ale każdemu znany jest też fakt, iż narodził się tu sławny astronom Mikołaj Kopernik, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. W 1945 roku powstał w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika nawiązujący do tradycji Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Dziś jest on jedną z największych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni.

Toruń Ruiny zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Toruń Ruiny zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Toruń
Toruń

Atrakcje w Toruniu

Do Torunia jak magnes przyciąga magiczne Stare Miasto, które w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. To jeden z najcenniejszych pod względem architektonicznym zespołów miejskich w całym kraju. Poznaj najpiękniejsze atrakcje Torunia!Toruń, kasia ejsmont
Toruń, kasia ejsmont

W Toruniu zachwyca piękny Rynek i okazały Ratusz. Na uwagę zasługują tutaj również gotyckie kościoły jak katedra Św. Janów czy kościół Św. Jakuba, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą czy zamek w Toruniu. Ale niemal każda kamienica na starówce jest piękna i bogata w historię. Koniecznie trzeba zobaczyć - Dom Mikołaja Kopernika przy ul. Kopernika 15 - obecnie oddział Muzeum Okręgowego.

Toruń, Krzysztof Dorota
Toruń, Krzysztof Dorota

Kilka lat temu na Starym Mieście Torunia, w jednej z kamienic, powstał Dom Legend Toruńskich - ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych, z aktywizującym modelem zwiedzania.Panorama Torunia, Marcin_Henioo
Katedra św.Janów- w oddali, Marcin_Henioo
Ratusz, toja1358
Krzywa wieża, Marcin_Henioo
Panorama (części) Starówki, Marcin_Henioo
Ruiny zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Bulwar i panorama Starówki, Marcin_Henioo
pozostałości po kościele św. Mikołaja, toja1358
Toruń
Toruń
Toruń
Toruń Ratusz
Toruń
Toruń
Toruń
Toruń katedra
Toruń zamek
Toruń
Baszta Gołębnik, Marcin_Henioo
Brama mostowa i Baszta Wartownia, Marcin_Henioo
Dwór Mieszczański, Marcin_Henioo
 Planetarium, toja1358
Łachy na Wiśle, Marcin_Henioo
Dom Mikołaja Kopernika, Marcin_Henioo
Gdanisko zamku krzyżackiego, Marcin_Henioo
Uniwersytet Mikołaja Kopernika, toja1358
Toruń, kasia ejsmont
Toruń Ratusz, kasia ejsmont
krzywa wieża, Krzysztof Dorota
Toruń, Krzysztof Dorota
Baszta Żuraw i hotel Spichrz- historyczny Spichlerz Szwedzki, Marcin_Henioo
Widok na most drogowy, Marcin_Henioo
Toruń, Krzysztof Dorota
Toruń, Krzysztof Dorota
, toja1358
Ratusz Toruń, Krzysztof Dorota
Ratusz, toja1358
Toruń, Krzysztof Dorota
Uniwersytet Mikołaja Kopernika, toja1358
Toruń, kasia ejsmont
Toruń, kasia ejsmont

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Toruniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°1'8N, 18°36'38E
23 luty 2016
04 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Jacek
06 październik 2020 16:26
Moim skromnym zdaniem bardzo piękne miasto z dużą ilością atrakcji ale najbardziej urzekło mnie zwiedzanie ruin zamku. Gorąco polecam.
krzysztofxp
04 maj 2020 19:02
miasto z piękną starówką domem Kopernika i mnóstwem innych atrakcji
Magdalena Kurek
23 listopad 2015 15:46

Dwa razy niestety: 1) trafiliśmy tam nocą 2)  w trakcie imprezy masowej. Niemniej miasto urokliwe. Mąż zakochał się w zabytkach Starowki. Wybieramy się znowu tym razem za dnia :)

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację