Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Piekarskie Betlejem
ul. ks. Jana Ficka, Piekary Śląskie

50°23'1" N, 18°56'41" E

Na Rajskim Placu obok Bazyliki w Piekarach Śląskich, która stanowi słynne na całym Górnym Śląsku Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, w okresie Bożego Narodzenia powstaje piękna szopka. To zarazem szopka żywa i ruchoma. Piekarskie Betlejem to nie jest tylko tradycyjna szopka, jakie znamy z kościołów, bowiem tutaj, prócz Rodziny Świętej, jest też tradycyjna rodzina górnicza, a rolę trzech króli pełnią trzej polscy władcy z rodu Piastów.Na ruchomej platformie pojawiają się też postaci z historii Śląska i Polski, Święci i Błogosławieni: Jan Paweł II, ks. Popiełuszko, Jadwiga Śląska, Królowa Jadwiga, król Jan III Sobieski, Augustyn Kordecki czy kardynał August Hlond, który przyczynił się do koronacji cudownego Obrazu MB Piekarskiej. Swoje domki mają tu również żywe zwierzątka - osiołek, kuce, kózki i owieczki. Szopka pojawia się w Wigilię Bożego Narodzenia i podziwiać ją można  bezpłatnie aż do końca stycznia. Zjeść ciasto przy kawie można natomiast w kawiarni w Ogrodzie Anielskim przy bazylice.

Szopka w Piekarach na Rajskim Placu
Szopka w Piekarach na Rajskim Placu
Szopka w Piekarach na Rajskim Placu Szopka w Piekarach na Rajskim Placu Szopka w Piekarach na Rajskim Placu Szopka w Piekarach na Rajskim Placu Szopka w Piekarach na Rajskim Placu Szopka w Piekarach na Rajskim Placu Bazylika w Piekarach izba piekarska Szopka w Piekarach na Rajskim Placu szopka na Rajskim Placu

Piekary Śląskie noclegi

Piekary Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-09 na
Warto wybrać się w okresie Świątecznym, bo szopka jest ciekawa
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020