Strefa Kultury w Katowicach

Strefa Kultury Katowice

(4.8 głosów: 8)

Na terenie dawnej kopalni Katowice

Niedaleko legendarnego Spodka w Katowicach, na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, powstała w ostatnim czasie jakoby nowa dzielnica miasta - Strefa Kultury Katowice. To ogromne przedsięwzięcie, które odmieniło ten obszar, przez wiele lat straszący przechodniów. Dziś to miejsce zachwyca, jeśli ktoś lubi ten rodzaj infrastruktury, poprzemysłowy, bo Katowice wiodą prym w kraju, jeśli chodzi o turystykę industrialną.Strefa Kultury Katowice
Strefa Kultury Katowice

Muzeum Śląskie

Strefa Kultury jest pięknie zagospodarowana, zorganizowane i nocą mocno podświetlona. W jej centralnym punkcie wznosi się wysoka wieża kopalnianego szybu Warszawa II - symbol tego miejsca, wokół którego wybudowano nowoczesne budowle, będące siedzibami i placówkami kultury oraz sztuki. To tutaj swą nową siedzibę ma Muzeum Śląskie, to kompleks zabytkowych i nowoczesnych budynków z budynkiem głównym, całym przeszklonym, robiącym niemałe wrażenie. Zasadnicza część wystaw znajduje się tutaj poniżej powierzchni ziemi, co jest unikatową ciekawostką, bo mimo to, dzieła sztuki można podziwiać przy świetle dziennym z racji szklanych ścian budynku. 

Strefa Kultury
Strefa Kultury

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

W Strefie Kultury powstało też Międzynarodowe Centrum Kongresowe i nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Pomiędzy nimi prowadzą alejki, schody, jest też fontanna i roślinność.Wieża szybu Warszawa II

Adres

Strefa Kultury
ul. Dobrowolskiego, Haralda, Katowice

GPS: 50°15'49N, 19°1'59E

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Katowice
Rynki, place i deptaki
Ważna
place dzielnice
50°15'49N, 19°1'59E
24 listopad 2017
22 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację