Strefa Kultury Katowice

Strefa Kultury w Katowicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Na terenie dawnej kopalni Katowice

Niedaleko legendarnego Spodka w Katowicach, na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, powstała w ostatnim czasie jakoby nowa dzielnica miasta - Strefa Kultury Katowice. To ogromne przedsięwzięcie, które odmieniło ten obszar, przez wiele lat straszący przechodniów. Dziś to miejsce zachwyca, jeśli ktoś lubi ten rodzaj infrastruktury, poprzemysłowy, bo Katowice wiodą prym w kraju, jeśli chodzi o turystykę industrialną.

Strefa Kultury Katowice
Strefa Kultury Katowice

Muzeum Śląskie

Strefa Kultury jest pięknie zagospodarowana, zorganizowane i nocą mocno podświetlona. W jej centralnym punkcie wznosi się wysoka wieża kopalnianego szybu Warszawa II - symbol tego miejsca, wokół którego wybudowano nowoczesne budowle, będące siedzibami i placówkami kultury oraz sztuki. To tutaj swą nową siedzibę ma Muzeum Śląskie, to kompleks zabytkowych i nowoczesnych budynków z budynkiem głównym, całym przeszklonym, robiącym niemałe wrażenie. Zasadnicza część wystaw znajduje się tutaj poniżej powierzchni ziemi, co jest unikatową ciekawostką, bo mimo to, dzieła sztuki można podziwiać przy świetle dziennym z racji szklanych ścian budynku. Strefa Kultury
Strefa Kultury

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

W Strefie Kultury powstało też Międzynarodowe Centrum Kongresowe i nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Pomiędzy nimi prowadzą alejki, schody, jest też fontanna i roślinność.

Informacje praktyczne

Strefa Kultury
ul. Dobrowolskiego, Haralda, Katowice

Noclegi w Katowicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wieża szybu Warszawa II
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 10)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024