Strefa Kultury w Katowicach

Strefa Kultury Katowice

(4.8 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na terenie dawnej kopalni Katowice

Niedaleko legendarnego Spodka w Katowicach, na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, powstała w ostatnim czasie jakoby nowa dzielnica miasta - Strefa Kultury Katowice. To ogromne przedsięwzięcie, które odmieniło ten obszar, przez wiele lat straszący przechodniów. Dziś to miejsce zachwyca, jeśli ktoś lubi ten rodzaj infrastruktury, poprzemysłowy, bo Katowice wiodą prym w kraju, jeśli chodzi o turystykę industrialną.Strefa Kultury Katowice
Strefa Kultury Katowice

Muzeum Śląskie

Strefa Kultury jest pięknie zagospodarowana, zorganizowane i nocą mocno podświetlona. W jej centralnym punkcie wznosi się wysoka wieża kopalnianego szybu Warszawa II - symbol tego miejsca, wokół którego wybudowano nowoczesne budowle, będące siedzibami i placówkami kultury oraz sztuki. To tutaj swą nową siedzibę ma Muzeum Śląskie, to kompleks zabytkowych i nowoczesnych budynków z budynkiem głównym, całym przeszklonym, robiącym niemałe wrażenie. Zasadnicza część wystaw znajduje się tutaj poniżej powierzchni ziemi, co jest unikatową ciekawostką, bo mimo to, dzieła sztuki można podziwiać przy świetle dziennym z racji szklanych ścian budynku. 

Strefa Kultury
Strefa Kultury

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

W Strefie Kultury powstało też Międzynarodowe Centrum Kongresowe i nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Pomiędzy nimi prowadzą alejki, schody, jest też fontanna i roślinność.Adres

Strefa Kultury
ul. Dobrowolskiego, Haralda, Katowice

GPS: 50°15'49N, 19°1'59E

Strefa Kultury Katowice na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Katowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wieża szybu Warszawa II
Katowice
Rynki, place i deptaki
Ważna
place dzielnice
50°15'49N, 19°1'59E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021