Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Niedaleko legendarnego Spodka w Katowicach, na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, powstała w ostatnim czasie jakoby nowa dzielnica miasta - Strefa Kultury Katowice. To ogromne przedsięwzięcie, które odmieniło ten obszar, przez wiele lat straszący przechodniów. Dziś to miejsce zachwyca, jeśli ktoś lubi ten rodzaj infrastruktury, poprzemysłowy, bo Katowice wiodą prym w kraju, jeśli chodzi o turystykę industrialną.Strefa Kultury jest pięknie zagospodarowana, zorganizowane i nocą mocno podświetlona. W jej centralnym punkcie wznosi się wysoka wieża kopalnianego szybu Warszawa II - symbol tego miejsca, wokół którego wybudowano nowoczesne budowle, będące siedzibami i placówkami kultury oraz sztuki.

Strefa Kultury
Strefa Kultury


To tutaj  powstało Muzeum Śląskie, a raczej kompleks budynków z budynkiem głównym, całym przeszklonym, robiącym niemałe wrażenie. Zasadnicza część wystaw znajduje się tutaj poniżej powierzchni ziemi, co jest unikatową ciekawostką, bo mimo to, dzieła sztuki można podziwiać przy świetle dziennym z racji szklanych ścian budynku.

W Strefie Kultury powstało też Międzynarodowe Centrum Kongresowe i nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Pomiędzy nimi prowadzą alejki, schody, jest też fontanna i roślinność.

Strefa Kultury Katowice
Wieża szybu Warszawa II

Strefa Kultury
ul. Dobrowolskiego, Haralda, KatowiceKatowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020