Ostrów Wielkopolski

Stolik Burmistrza Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

(3.6 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Stolik Burmistrza Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim stanął w 2009 roku na Rynku, przed samym Ratuszem. Jak wiele popularnych ostatnio pomników-ławeczek, zachęca do zatrzymania się tutaj choć na chwilę, gdzie można usiąść, odpocząć i być może pomysleć o postaci, której ten pomnik właśnie poświęcono.A stolik poświęcono Stefanowi Rowińskiemu - burmistrzowi Ostrowa Wielkopolskiego w latach 1919-1920. Był humanistą, księgarzem, politykiem, działaczem społecznym i wielkim patriotą. Powstanie Fabryki Wagon w Ostrowie to w dużej mierze jego zasługa. Stawiając ten stolik, społeczeństwo Ostrowa oddało hołd wielkiemu mieszkańcowi ich miasta.

Autorką stolika Rowińskiego w Ostrowie jest lokalna rzeźbiarka - Agnieszka Skórka - Lisiak. Postać burmimstrza jest wykonana z brązowego odlewu, a wykonała go firma Brąz Art z Pleszewa, która wykonała również pomnik Jana Pawła II w Kaliszu. Stolik i postać są naturalnych rozmiarów.Honorowego odsłonięcia pomnika dokonali w dniu 8 listopada 2009 roku m.in. Marian Sobczak - zięć Stefana Rowińskiego oraz wnuk Stefana Rowińskiego - Krzysztof Rowiński.

Stolik Stefana Rowińskiego
Rynek, Ostrów WielkopolskiGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ostrów Wielkopolski noclegi

Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°38'58N, 17°49'0E
08 grudzień 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Eliza Madej
29 sierpień 2020 17:18
To miejsce jest bardzo zaludnione a że jest koło ratusza w którym jest jeszcze muzeum to masakra.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację