Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Stolik Burmistrza Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Stolik Burmistrza Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
51°38'58" N, 17°49'0" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Stolik Burmistrza Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim stanął w 2009 roku na Rynku, przed samym Ratuszem. Jak wiele popularnych ostatnio pomników-ławeczek, zachęca do zatrzymania się tutaj choć na chwilę, gdzie można usiąść, odpocząć i być może pomysleć o postaci, której ten pomnik właśnie poświęcono.A stolik poświęcono Stefanowi Rowińskiemu - burmistrzowi Ostrowa Wielkopolskiego w latach 1919-1920. Był humanistą, księgarzem, politykiem, działaczem społecznym i wielkim patriotą. Powstanie Fabryki Wagon w Ostrowie to w dużej mierze jego zasługa. Stawiając ten stolik, społeczeństwo Ostrowa oddało hołd wielkiemu mieszkańcowi ich miasta.

Ostrów Wielkopolski
Ostrów Wielkopolski

Autorką stolika Rowińskiego w Ostrowie jest lokalna rzeźbiarka - Agnieszka Skórka - Lisiak. Postać burmimstrza jest wykonana z brązowego odlewu, a wykonała go firma Brąz Art z Pleszewa, która wykonała również pomnik Jana Pawła II w Kaliszu. Stolik i postać są naturalnych rozmiarów.

Honorowego odsłonięcia pomnika dokonali w dniu 8 listopada 2009 roku m.in. Marian Sobczak - zięć Stefana Rowińskiego oraz wnuk Stefana Rowińskiego - Krzysztof Rowiński.Stolik Stefana Rowińskiego
Rynek, Ostrów Wielkopolski

Ostrów Wielkopolski noclegi

Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Eliza Madej Domator 23 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-29 na
To miejsce jest bardzo zaludnione a że jest koło ratusza w którym jest jeszcze muzeum to masakra.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020