Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie

Gołuchów żubry
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie to wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację, znajdujące się w zabytkowym Parku w Gołuchowie, niedaleko Zamku. Co ciekawe, zagroda jest dostępna bezpłatnie i czynna jest codziennie przez cały rok, od świtu do zmierzchu.

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie powstała w 1977 roku. Najważniejszymi zwierzętami prezentowanymi na jej obszarze są żubry, ale poza królem puszczy zobaszysz tu również: koniki polskie, daniele i dziki. 

Gołuchów Pokazowa zagroda zwierząt
Gołuchów Pokazowa zagroda zwierząt


Do 2014 roku hodowano w zagrodzie gołuchowskiej 107 żubrów, aż 92 osobniki urodziły się właśnie tutaj. Koniki polskie natomiast sprowadzone tu zostały z Roztoczańskiego Parku Narodowego

W obrębie zagrody występują dwa typy siedlisk leśnych - bór mieszany świeży oraz las mieszany świeży, a dominującymi gatunkami drzew są tutaj sosna oraz dąb.

Gołuchów
Gołuchów

Zagrodą Zwierząt opiekuje się Ośrodek Kultury Leśnej, w ramach którego można też zwiedzać Muzeum Leśnictwa oraz Park-Arboretum.

Pokazowa Zagroda Zwierząt - Ośrodek Kultury Leśnej
Park zamkowy, ul. Kubaszewskiego, Gołuchów
tel. 62 76 15 045
www.okl.lasy.gov.pl
Zwiedzanie: codziennie od świtu do zmierzchu
Bilety: bezpłatnie

Gołuchów
Gołuchów
Gołuchów


Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Gołuchowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gołuchów daniele
Gołuchów koniki polskie
Gołuchów
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 20)
Twoja ocena
Avatar użytkownika tomtur
tomtur
Jest to świetne miejsce dla każdego. Spacer lasem to zdrowie a żubry można spotkać tylko w paru miejscach w kraju. Podobnie jak koniki polskie.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024