Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie
51°51'34" N, 17°55'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie to wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację, znajdujące się w zabytkowym Parku w Gołuchowie, niedaleko Zamku. Co ciekawe, zagroda jest dostępna bezpłatnie i czynna jest codziennie przez cały rok, od świtu do zmierzchu.Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie powstała w 1977 roku. Najważniejszymi zwierzętami prezentowanymi na jej obszarze są żubry, ale poza królem puszczy zobaszysz tu również: koniki polskie, daniele i dziki. 

Gołuchów Pokazowa zagroda zwierząt
Gołuchów Pokazowa zagroda zwierząt

Do 2014 roku hodowano w zagrodzie gołuchowskiej 107 żubrów, aż 92 osobniki urodziły się właśnie tutaj. Koniki polskie natomiast sprowadzone tu zostały z Roztoczańskiego Parku Narodowego

W obrębie zagrody występują dwa typy siedlisk leśnych - bór mieszany świeży oraz las mieszany świeży, a dominującymi gatunkami drzew są tutaj sosna oraz dąb.

Gołuchów
Gołuchów
Gołuchów


Zagrodą Zwierząt opiekuje się Ośrodek Kultury Leśnej, w ramach którego można też zwiedzać Muzeum Leśnictwa oraz Park-Arboretum.

Pokazowa Zagroda Zwierząt - Ośrodek Kultury Leśnej
Park zamkowy, ul. Kubaszewskiego, Gołuchów
tel. 62 76 15 045
www.okl.lasy.gov.pl
Zwiedzanie: codziennie od świtu do zmierzchu
Bilety: bezpłatnie

Gołuchów
Gołuchów


Gołuchów daniele Gołuchów koniki polskie Gołuchów

Gołuchów noclegi

Gołuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
tomtur Krajtroter 3128 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2021-01-09 na
Jest to świetne miejsce dla każdego. Spacer lasem to zdrowie a żubry można spotkać tylko w paru miejscach w kraju. Podobnie jak koniki polskie.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021