Gołuchów żubry

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie

(4.5 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie to wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację, znajdujące się w zabytkowym Parku w Gołuchowie, niedaleko Zamku. Co ciekawe, zagroda jest dostępna bezpłatnie i czynna jest codziennie przez cały rok, od świtu do zmierzchu.Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie powstała w 1977 roku. Najważniejszymi zwierzętami prezentowanymi na jej obszarze są żubry, ale poza królem puszczy zobaszysz tu również: koniki polskie, daniele i dziki. 

Gołuchów Pokazowa zagroda zwierząt
Gołuchów Pokazowa zagroda zwierząt

Do 2014 roku hodowano w zagrodzie gołuchowskiej 107 żubrów, aż 92 osobniki urodziły się właśnie tutaj. Koniki polskie natomiast sprowadzone tu zostały z Roztoczańskiego Parku NarodowegoW obrębie zagrody występują dwa typy siedlisk leśnych - bór mieszany świeży oraz las mieszany świeży, a dominującymi gatunkami drzew są tutaj sosna oraz dąb.

Gołuchów
Gołuchów

Zagrodą Zwierząt opiekuje się Ośrodek Kultury Leśnej, w ramach którego można też zwiedzać Muzeum Leśnictwa oraz Park-Arboretum.Pokazowa Zagroda Zwierząt - Ośrodek Kultury Leśnej
Park zamkowy, ul. Kubaszewskiego, Gołuchów
tel. 62 76 15 045
www.okl.lasy.gov.pl
Zwiedzanie: codziennie od świtu do zmierzchu
Bilety: bezpłatnie

Gołuchów
Gołuchów
Gołuchów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Gołuchowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Gołuchów noclegi

Gołuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gołuchów daniele
Gołuchów koniki polskie
Gołuchów
51°51'34N, 17°55'29E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
Jest to świetne miejsce dla każdego. Spacer lasem to zdrowie a żubry można spotkać tylko w paru miejscach w kraju. Podobnie jak koniki polskie.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021