Gołuchów żubry

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie

(4.5 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie to wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację, znajdujące się w zabytkowym Parku w Gołuchowie, niedaleko Zamku. Co ciekawe, zagroda jest dostępna bezpłatnie i czynna jest codziennie przez cały rok, od świtu do zmierzchu.Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie powstała w 1977 roku. Najważniejszymi zwierzętami prezentowanymi na jej obszarze są żubry, ale poza królem puszczy zobaszysz tu również: koniki polskie, daniele i dziki. 

Gołuchów
Gołuchów

Do 2014 roku hodowano w zagrodzie gołuchowskiej 107 żubrów, aż 92 osobniki urodziły się właśnie tutaj. Koniki polskie natomiast sprowadzone tu zostały z Roztoczańskiego Parku NarodowegoW obrębie zagrody występują dwa typy siedlisk leśnych - bór mieszany świeży oraz las mieszany świeży, a dominującymi gatunkami drzew są tutaj sosna oraz dąb.

Gołuchów
Gołuchów
Gołuchów

Zagrodą Zwierząt opiekuje się Ośrodek Kultury Leśnej, w ramach którego można też zwiedzać Muzeum Leśnictwa oraz Park-Arboretum.Pokazowa Zagroda Zwierząt - Ośrodek Kultury Leśnej
Park zamkowy, ul. Kubaszewskiego, Gołuchów
tel. 62 76 15 045
www.okl.lasy.gov.pl
Zwiedzanie: codziennie od świtu do zmierzchu
Bilety: bezpłatnie

Gołuchów daniele
Gołuchów daniele
Gołuchów koniki polskie
Gołuchów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gołuchów noclegi

Gołuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°51'34N, 17°55'29E
07 grudzień 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
09 styczeń 2021 14:43
Jest to świetne miejsce dla każdego. Spacer lasem to zdrowie a żubry można spotkać tylko w paru miejscach w kraju. Podobnie jak koniki polskie.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację