Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Gołuchów Muzeum Leśnictwa

Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie

(4.7 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie powstało w kilku obiektach zabytkowych mieszczących się w zamkowym Parku w Gołuchowie. Opiekuje się nim Ośrodek Kultury Leśnej.Obiekty Muzeum Leśnictwa

Dybul - nazwa miejsca wzięła się stąd, że w XVII wieku zamieszkiwał tu młynarz Dybuł,dziś są to 2 budynki z końca XIX wieku, kurnik i obora. Od 2011 roku w Dyblu prezentowana jest ekspozycja "Ochrona lasu".

Gołuchów Muzeum Leśnictwa
Gołuchów Muzeum Leśnictwa

Oficyna - XIX-wieczna budowla mieszkalna, powstała z przeobrażenia gorzelni, swój wygląd zawdzięcza Izabelli i Janowi Działyńskim, obecnie prezentowane są tu 2 stałe ekspozycje: "Kulturotwórcza rola lasu" i "Dzieje leśnictwa w Polsce"Owczarnia - budynek gospodarczy z 1849 roku, wybudowany przez Wincentego Kalksteina – ówczesnego właściciela Gołuchowa, od 2006 roku udostępniona jest tutaj wystawa "Technika leśna". Owczarnię z Powozownią łączy przeszklony pasaż

Gołuchów
Gołuchów

Powozownia - budynek z 1854 roku, zbudowany z inicjatywy Jana Działyńskiego, początkowo służył jako stajnia dla koni oraz garaż dla pojazdów, obecnie mieści się tu wystawa "Spotkanie z lasem".Poza Muzeum Leśnictwa na terenie Parku dostępne są również Arboretum i Pokazowa Zagroda Zwierząt. Są one dostępne bezpłatnie, od świtu do zmierzchu.

Muzeum Leśnictwa - Ośrodek Kultury Leśnej
Park, ul. Działyńskich 2, Gołuchów
tel. 62/ 761-50-45
www.okl.lasy.gov.pl/muzeum-lesnictwa
Zwiedzanie: wt-nd 10.00-16.00
Bilety: Oficyna: 7/4 zł, Powozownia: 7/4 zł, Dybul: 2/1 zł (bilet ważny również w „Chałupie-leśniczówce"😉

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Gołuchów noclegi

Gołuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gołuchów
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°51'11N, 17°56'10E
07 grudzień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację