Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie

Gołuchów Muzeum Leśnictwa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie powstało w kilku obiektach zabytkowych mieszczących się w zamkowym Parku w Gołuchowie. Opiekuje się nim Ośrodek Kultury Leśnej.

Obiekty Muzeum Leśnictwa

Dybul - nazwa miejsca wzięła się stąd, że w XVII wieku zamieszkiwał tu młynarz Dybuł,dziś są to 2 budynki z końca XIX wieku, kurnik i obora. Od 2011 roku w Dyblu prezentowana jest ekspozycja "Ochrona lasu".

Gołuchów
Gołuchów

Oficyna - XIX-wieczna budowla mieszkalna, powstała z przeobrażenia gorzelni, swój wygląd zawdzięcza Izabelli i Janowi Działyńskim, obecnie prezentowane są tu 2 stałe ekspozycje: "Kulturotwórcza rola lasu" i "Dzieje leśnictwa w Polsce"

Owczarnia - budynek gospodarczy z 1849 roku, wybudowany przez Wincentego Kalksteina – ówczesnego właściciela Gołuchowa, od 2006 roku udostępniona jest tutaj wystawa "Technika leśna". Owczarnię z Powozownią łączy przeszklony pasaż

Gołuchów Muzeum Leśnictwa
Gołuchów Muzeum Leśnictwa

Powozownia - budynek z 1854 roku, zbudowany z inicjatywy Jana Działyńskiego, początkowo służył jako stajnia dla koni oraz garaż dla pojazdów, obecnie mieści się tu wystawa "Spotkanie z lasem".

Poza Muzeum Leśnictwa na terenie Parku dostępne są również Arboretum i Pokazowa Zagroda Zwierząt. Są one dostępne bezpłatnie, od świtu do zmierzchu.

Gołuchów
Gołuchów

Muzeum Leśnictwa - Ośrodek Kultury Leśnej
Park, ul. Działyńskich 2, Gołuchów
tel. 62/ 761-50-45
www.okl.lasy.gov.pl/muzeum-lesnictwa
Zwiedzanie: wt-nd 10.00-16.00
Bilety: Oficyna: 7/4 zł, Powozownia: 7/4 zł, Dybul: 2/1 zł (bilet ważny również w „Chałupie-leśniczówce"😉

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Noclegi w Gołuchowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.6 głosów: 11)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 11)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024