Gołuchów Muzeum Leśnictwa

Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie

(4.7 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie powstało w kilku obiektach zabytkowych mieszczących się w zamkowym Parku w Gołuchowie. Opiekuje się nim Ośrodek Kultury Leśnej.Obiekty Muzeum Leśnictwa

Dybul - nazwa miejsca wzięła się stąd, że w XVII wieku zamieszkiwał tu młynarz Dybuł,dziś są to 2 budynki z końca XIX wieku, kurnik i obora. Od 2011 roku w Dyblu prezentowana jest ekspozycja "Ochrona lasu".

Gołuchów
Gołuchów

Oficyna - XIX-wieczna budowla mieszkalna, powstała z przeobrażenia gorzelni, swój wygląd zawdzięcza Izabelli i Janowi Działyńskim, obecnie prezentowane są tu 2 stałe ekspozycje: "Kulturotwórcza rola lasu" i "Dzieje leśnictwa w Polsce"Owczarnia - budynek gospodarczy z 1849 roku, wybudowany przez Wincentego Kalksteina – ówczesnego właściciela Gołuchowa, od 2006 roku udostępniona jest tutaj wystawa "Technika leśna". Owczarnię z Powozownią łączy przeszklony pasaż

Gołuchów Muzeum Leśnictwa
Gołuchów Muzeum Leśnictwa

Powozownia - budynek z 1854 roku, zbudowany z inicjatywy Jana Działyńskiego, początkowo służył jako stajnia dla koni oraz garaż dla pojazdów, obecnie mieści się tu wystawa "Spotkanie z lasem".Poza Muzeum Leśnictwa na terenie Parku dostępne są również Arboretum i Pokazowa Zagroda Zwierząt. Są one dostępne bezpłatnie, od świtu do zmierzchu.

Gołuchów
Gołuchów

Muzeum Leśnictwa - Ośrodek Kultury Leśnej
Park, ul. Działyńskich 2, Gołuchów
tel. 62/ 761-50-45
www.okl.lasy.gov.pl/muzeum-lesnictwa
Zwiedzanie: wt-nd 10.00-16.00
Bilety: Oficyna: 7/4 zł, Powozownia: 7/4 zł, Dybul: 2/1 zł (bilet ważny również w „Chałupie-leśniczówce"😉

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Gołuchów noclegi

Gołuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gołuchów
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°51'11N, 17°56'10E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021