Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Ostrów Wielkopolski kościół Królowej Polski

Kościół Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim

(3.4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół NMP Królowej Polski to ciekawostka Ostrowa Wielkopolskiego i to co najmniej z trzech powodów. Powstał on dla ewangelików w 1778 roku, a od 1945 roku przeszedł w ręce katolików. Początkowo stanowił filię parafii Św. Stanisława, ale wkrótce utworzono tu samodzielną parafię NMP. Ciekawostką jest jednak fakt, że od lat 90-tych odbywają się tutaj również nabożeństwa dla ewangelików, tym samym świątynia służy dwóm wyznaniom, co nie zdarza się zbyt często. Nosi więc podwójne wezwanie kościół rzymskokatolicki Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy.Drugą ciekawostką jest to, że tzw. Mały Kościół jest najstarszą zachowaną w całości budowlą w Ostrowie Wielkopolskim, a trzecia ciekawostka to wygląd świątyni, niezwykle uroczy, bo szachulcowy, z tzw. murem pruskim, co dodaje budowlom zawsze urody. Nawa z zewnątrz jest drewniana, we wnętrzu zaś murowana. Do kościółka przylega neoromańska wieża z barokowym hełmem. Wystrój świątyni jest późnobarokowy, zachowały się tutaj charakterystyczne dla kościołów ewangelickich empory.

Kościół NMP Królowej Polski
ul. Królowej Jadwigi 7, Ostrów Wielkopolski
tel. 62/ 735-57-26
www.parafianmp.cal24.plKościół Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wielkopolski wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Ostrów Wielkopolski noclegi

Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wielkopolska Ostrów Wielkopolski
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły
51°39'2N, 17°49'5E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021