Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Sokolarnia w Ustroniu

 Sokolarnia na Czantorii - pójdźka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Sokolarnia Anatum w Ustroniu jest usytuowana tuż przy górnej stacji kolejki na Czantorię czyli na Polanie Stokłosica. Możesz tu wjechać kolejką albo podejść pieszo czerwonym szlakiem spod dolnej stacji kolejki. Szlak jest stromy, wejście zajmuje około 50 minut. Gdy jesteś już u góry, zobaczysz cudne widoki, a tuż pod kolejką wejście do Sokolarni. To miejsce wyjątkowe, które ukazuje piękno drapieżnego ptactwa, ponieważ są tu sowy, puchacze, sokoły wędrowne, rarogi, pustułka, maleńka pójdźka, a nawet orzeł przedni i bielik. Nigdy jeszcze w jednym miejscu nie widziałam aż tylu różnych ptaków drapieżnych i to z tak bliska. To wyjątkowa okazja na obcowanie z dziką naturą. Ptaki są ciekawe turystów, spoglądają na nie i są spokojne w zdecydowanej większości.

 Sokolarnia na Czantorii - sowa
Sokolarnia na Czantorii - sowa
 Sokolarnia na Czantorii - sokół
Sokolarnia na Czantorii - sokół

Miałam wrażenie, że niektóre nawet pozowały do zdjęć, szczególnie bielik, gdy na chwilę zaszło słońce i czekałam na jego wyjście odwracając uwagę od taka, to wskoczył na swój pieniek i zaczął przyciągać moją uwagę, jakby chciał mnie zachęcić do dalszych zdjęć 🙂 Pracujący w Sokolarni ludzie opiekują się tymi zwierzętami z ogromną pasją, a w razie czego pomagają wrócić do zdrowia schorowanym ptakom. Na miejscu można odpłatnie zrobić sobie zdjęcie z sokołem.

 Sokolarnia na Czantorii - orzeł przedni
Sokolarnia na Czantorii - orzeł przedni
 Sokolarnia na Czantorii - bielik
Sokolarnia na Czantorii - bielik

 

Informacje praktyczne

Cały rok codziennie od 9.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Zdjęcie z ptakiem na rękawicy własnym aparatem - 10,00 zł
Aktualne goddziny zwiedzania i cennik znajdziesz na stronie: http://sokolarniaczantoria.pl
Parking: przy dolnej stacji kolejki (płatny i bezpłatny)
Pod Sokolarnię można podejść czerwonym szlakiej spod dolnej stacji kolejki (Ustroń Polana) albo właśnie wjechać kolejką - kanapą 4-osobową

Sokolarnia "Anatum"
Góra Czantoria
ul. 3 maja 130, Ustroń
tel. 606 317 049 - Robert
tel. 696 033 414 - Renata

Noclegi w Ustroniu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Sokolarnia na Czantorii
 Sokolarnia na Czantorii - sowa śnieżna
(4.1 głosów: 22)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 22)
Twoja ocena jest dla nas ważna
gość123
Spora liczba pozornie dzikich ptaków trzymanych na krótkich sznurkach, a noce spędzające w budach o objętości równej metra sześciennego. Trochę krzywdzenie zwierząt na potrzeby ludzkich uciech nie powinno już mieć miejsca. Wejście bez paragonu. nie polecam.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024