Kolej Czantoria

Kolej Czantoria
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Kolej Czantoria to bardzo nowoczesny wyciąg krzesełkowy z kanapą 4-osobową, która wozi turystów i narciarzy z Ustronia Polany na szczyt Czantorii Wielkiej, a dokładnie na Polanę Stokłosica, na wysokość 851 m n.p.m. Nawet osoby niepełnosprawne mogą czuć się tu bezpiecznie, bowiem kolej automatycznie zwalniają bieg w obrębie peronu. Co ciekawe, kolej przewozi też rowery. Dzięki tej kolei w łatwy i szybki (8 minut) sposób można znaleźć się na popularnym szczycie Czantorii, która oferuje różne atrakcje jak letni tor saneczkowy, sokolarnia z przeróżnymi ptakami drapieżnymi czy wspaniałe widoki na szczyty Beskidu Śląskiego i dolinki. Po wyjściu z kolejki można spacerkiem podejść czerwonym szlakiem na szczyt Czantorii Wielkiej, gdzie stoi płatna wieża widokowa, oferująca niesamowitą panoramę 360 stopni. Szlak z górnej stacji na szczyt nie jest stromy, łagodnie pnie się pod górę.

Kolej Czantoria
Kolej Czantoria

Narciarstwo na Czantorii

Poza koleją linową działają tu: 2-osobowy wyciąg orczykowy, kilka wyciągów talerzykowych i wyciąg taśmowy dla dzieci przy przedszkolu narciarskim, koło dolnej stacji Kolei Linowej. Przy wyciągach na stokach Czantorii poprowadzono kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, również dla początkujących narciarzy. Trasy są ratrakowane, naśnieżane i oświetlone.

Kolej Czantoria
Kolej Czantoria

Informacje praktyczne

 • poniedziałek: 08:30–16:30
 • wtorek: 08:30–16:30
 • środa: 08:30–16:30
 • czwartek: 08:30–16:30
 • piątek: 08:30–16:30
 • sobota: 08:30–17:30
 • niedziela: 08:30–17:30
  Bilety: góra - dół normalny 32 zł, ulgowy 28 zł
  W jedną stronę normalny 24 zł, ulgowy 21 zł
  Wyjazd z rowerem normalny 25 zł, ulgowy 23 zł
  Aktualne godziny otwarcia oraz cennik znajdziesz na stronie: http://www.czantoria.net
  Parking: płatny i bezpłatny przy dolnej stacji kolejki
   

Kolej Linowa Czantoria
ul. 3 Maja 130, Ustroń Polana
tel. 33/ 854-35-50

Noclegi w Beskidzie Śląskim

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Kolej Czantoria
(4.4 głosów: 73)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 73)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024