Kolej Czantoria

Kolej Czantoria

(4.4 głosów: 72)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kolej Czantoria to bardzo nowoczesny wyciąg krzesełkowy z kanapą 4-osobową, która wozi turystów i narciarzy z Ustronia Polany na szczyt Czantorii Wielkiej, a dokładnie na Polanę Stokłosica, na wysokość 851 m n.p.m. Nawet osoby niepełnosprawne mogą czuć się tu bezpiecznie, bowiem kolej automatycznie zwalniają bieg w obrębie peronu. Co ciekawe, kolej przewozi też rowery. Dzięki tej kolei w łatwy i szybki (8 minut) sposób można znaleźć się na popularnym szczycie Czantorii, która oferuje różne atrakcje jak letni tor saneczkowy, sokolarnia z przeróżnymi ptakami drapieżnymi czy wspaniałe widoki na szczyty Beskidu Śląskiego i dolinki. Po wyjściu z kolejki można spacerkiem podejść czerwonym szlakiem na szczyt Czantorii Wielkiej, gdzie stoi płatna wieża widokowa, oferująca niesamowitą panoramę 360 stopni. Szlak z górnej stacji na szczyt nie jest stromy, łagodnie pnie się pod górę.

Kolej Czantoria
Kolej Czantoria

Narciarstwo na Czantorii

Poza koleją linową działają tu: 2-osobowy wyciąg orczykowy, kilka wyciągów talerzykowych i wyciąg taśmowy dla dzieci przy przedszkolu narciarskim, koło dolnej stacji Kolei Linowej. Przy wyciągach na stokach Czantorii poprowadzono kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, również dla początkujących narciarzy. Trasy są ratrakowane, naśnieżane i oświetlone.Kolej Czantoria
Kolej Czantoria

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

 • poniedziałek: 08:30–16:30
 • wtorek: 08:30–16:30
 • środa: 08:30–16:30
 • czwartek: 08:30–16:30
 • piątek: 08:30–16:30
 • sobota: 08:30–17:30
 • niedziela: 08:30–17:30
  Bilety: góra - dół normalny 32 zł, ulgowy 28 zł
  W jedną stronę normalny 24 zł, ulgowy 21 zł
  Wyjazd z rowerem normalny 25 zł, ulgowy 23 zł
  Aktualne godziny otwarcia oraz cennik znajdziesz na stronie: http://www.czantoria.net
  Parking: płatny i bezpłatny przy dolnej stacji kolejki
   

Adres

Kolej Linowa Czantoria
ul. 3 Maja 130, Ustroń Polana
tel. 33/ 854-35-50

GPS: 49°41'46N, 18°49'38E

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kolej Czantoria
Beskid Śląski Ustroń
Ważna
wyciągi narciarskie koleje linowe kolejki górskie dla rodziny dla dzieci czynne cały rok wstęp płatny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022