Do Rynku w Rybniku - wizytówki miasta prowadzi ulica Zamkowa. Jest to dawny plac targowy obecnie przekształcony w reprezentacyjny, kolorowy plac z fontanną i figurą Św. Jana Nepomucena. Ładne kamieniczki, eleganckie sklepy i knajpki zachęcają do odwiedzenia tego miejsca, a ławeczki zapewniają odpoczynek i chwilę relaksu. To miejsce ma swój klimat.
Nad Rynkiem króluje klasycystyczny Dawny Ratusz miasta z 1822 roku, zbudowany przez ówczesnego burmistrza Antoniego Żelazko w stylu klasycystycznym, zwieńczony wieżą zegarową. Wewnątrz mieści się Muzeum oraz Urząd Stanu Cywilnego z salą ślubów.

W pobliżu stoi również budynek Nowego Ratusza, który powstał w 1928 roku, za czasów burmistrza Władysława Webera. Obecnie dobudowano tu nowy budynek Urzędu Miejskiego, dzięki czemu uzyskał on dwie fasady.
Wokół Rynku rozciąga się rybnicka klasycystyczna starówka z elementami eklektyzmu, pochodząca z XIX wieku, choć można spotkać budynki również z wieku XVIII. Uliczki odchodzące od Rynku zachowały swój pierwotny układ i urok, z pięknie wkomponowanym późnobarokowym kościołem Matki Bożej Bolesnej.

Odskocznią od tradycyjnego, zabytkowego Rynku jest powstałe w pobliżu nowoczesne Centrum Handlowe Focus Park.
Rybnik noclegi
Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Mapa z zaznaczonymi atrakcjami
