Głogówek Ratusz

Ratusz w Głogówku

(4 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ratusz w Głogówku to wspaniała, renesansowa ozdoba głównego placu miasta czyli Rynku. Budowla została wzniesiona w 1608 roku, a od tamtej pory obiekt był kilkakrotnie modernizowany i restaurowany. To już drugi Ratusz w Głogówku, pierwszy powstał w czasach średniowiecza i pełnił funkcje handlowe.

Na południowych narożach dzisiejszego Ratusza widnieją dwa kamienne posągi - Św. Floriana - patrona strażaków oraz Św. Nepomucena - patrona m.in. mostów. To dzieła Józefa Schuberta z 1774 roku.

Głogówek Ratusz
Głogówek Ratusz


Wnętrza budynku są zrewitalizowane, warto szczególnie zwrócić uwagę na obecną salę posiedzeń z pięknym, kolebkowym sklepieniem. Ściany tej sali zdobi 7 stylizowanych fresków, przedstawiających najistotniejsze wydarzenia z przeszłości Głogówka. Freski pochodzą z 1942 roku, a są autorstwa wrocławskiego malarza Alberta Helma. Podczas II wojny światowej część Ratusza uległa spaleniu, ale została ona odbudowana w latach 1955-57.

Ratusz w Głogówku jest obecnie siedzibą władz samorządowych i administracyjnych miasta.

Ratusz
Rynek, Głogówek

Głogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023