Ratusz w Głogówku

Głogówek Ratusz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Ratusz w Głogówku to wspaniała, renesansowa ozdoba głównego placu miasta czyli Rynku. Budowla została wzniesiona w 1608 roku, a od tamtej pory obiekt był kilkakrotnie modernizowany i restaurowany. To już drugi Ratusz w Głogówku, pierwszy powstał w czasach średniowiecza i pełnił funkcje handlowe.

Na południowych narożach dzisiejszego Ratusza widnieją dwa kamienne posągi - Św. Floriana - patrona strażaków oraz Św. Nepomucena - patrona m.in. mostów. To dzieła Józefa Schuberta z 1774 roku.

Głogówek Ratusz
Głogówek Ratusz

Wnętrza budynku są zrewitalizowane, warto szczególnie zwrócić uwagę na obecną salę posiedzeń z pięknym, kolebkowym sklepieniem. Ściany tej sali zdobi 7 stylizowanych fresków, przedstawiających najistotniejsze wydarzenia z przeszłości Głogówka. Freski pochodzą z 1942 roku, a są autorstwa wrocławskiego malarza Alberta Helma. Podczas II wojny światowej część Ratusza uległa spaleniu, ale została ona odbudowana w latach 1955-57.

Ratusz w Głogówku jest obecnie siedzibą władz samorządowych i administracyjnych miasta.

Ratusz
Rynek, Głogówek

Noclegi w Głogówku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024