Głogówek Ratusz

Ratusz w Głogówku

(4 głosów: 3)

Ratusz w Głogówku to wspaniała, renesansowa ozdoba głównego placu miasta czyli Rynku. Budowla została wzniesiona w 1608 roku, a od tamtej pory obiekt był kilkakrotnie modernizowany i restaurowany. To już drugi Ratusz w Głogówku, pierwszy powstał w czasach średniowiecza i pełnił funkcje handlowe.Na południowych narożach dzisiejszego Ratusza widnieją dwa kamienne posągi - Św. Floriana - patrona strażaków oraz Św. Nepomucena - patrona m.in. mostów. To dzieła Józefa Schuberta z 1774 roku.

Głogówek Ratusz
Głogówek Ratusz

Wnętrza budynku są zrewitalizowane, warto szczególnie zwrócić uwagę na obecną salę posiedzeń z pięknym, kolebkowym sklepieniem. Ściany tej sali zdobi 7 stylizowanych fresków, przedstawiających najistotniejsze wydarzenia z przeszłości Głogówka. Freski pochodzą z 1942 roku, a są autorstwa wrocławskiego malarza Alberta Helma. Podczas II wojny światowej część Ratusza uległa spaleniu, ale została ona odbudowana w latach 1955-57.Ratusz w Głogówku jest obecnie siedzibą władz samorządowych i administracyjnych miasta.

Ratusz
Rynek, GłogówekGłogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Głogówek
Ratusze
Normalna
ratusze
50°21'13N, 17°51'40E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021