Pstrąg Ojcowski
Ojców 48, Ojców
tel. 664-038-672, 795-282-726
https://pstragojcowski.pl/

50°12'9" N, 19°49'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-pt 11.00-20.00, sb-nd 11.00-18.00
Parking: płatny około 1 km wcześniej, przy zamku w Ojcowie
Pyszne pstrągi wędzone i grillowane w ładnej scenerii

Pstrąg Ojcowski to wyjątkowe miejsce w Ojcowskim Parku Narodowym, położone w sercu Doliny Prądnika, przy popularnym przy punkcie widokowym Jonaszówka, około 10 minut spacerkiem od parkingu pod zamkiem w Ojcowie.Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Tradycyjna hodowla

Tradycja hodowli pstrągów potokowych w Ojcowie sięga lat 30. XX wieku, kiedy w 1935 roku powstała tu pierwsza w regionie Pstrągarnia, na gruntach księżnej Ludwiki Czartoryskiej. Dziś właśnie by się ta historia kończyła, bo dawne stawy hodowlane były nieużywane i miały zostać poddane procesowi naturalizacji.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Nie pozwoliły na to Panie Magda Węgiel oraz jej córka Agnieszka Sendor. W 2014 roku objęły w dzierżawę dawne stawy i dzięki wytężonej pracy stworzyły tutaj wspaniałe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zaznasz tu nie tylko smacznych, kulinarnych doznań, ale po prostu odpoczniesz w cudnej, malowniczej scenerii nad stawami, w sercu parku narodowego.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Pstrągi wędzone i grillowane

Miejscowe pstrągi są przepyszne, wędzone naturalnie na drewnie bukowym lub grillowane w folii z cebulką i ziołami, podawane w jak najmniej skomplikowanej formie. Zawsze świeże, nie mrożone, bez frytek, za to w towarzystwie smacznego, lokalnego chleba i zdrowych kiszonek! Do wyboru masz kapustę lub ogórki. Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Kto chce, może też skosztować wina z miejscowych winnic albo piwa z regionalnych browarów. Więc Pstrąg Ojcowski to nie tylko smacznie, ale i zdrowo. A przy tym przy lokalnej współpracy, to cieszy ogromnie! Do dyspozycji jest tutaj około 60 miejsc siedzących, przy zadaszonych stołach i ławach, ale też na leżakach nad stawem. Chętni mogą wejść nawet na łódkę 🙂 W słoneczne dni chętnych nie brakuje!

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Woda w stawach w Ojcowie pochodzi z potoku Młynówka. Jest dobrze natleniona i krystalicznie czysta. To niemal jak górski potok czyli idealne, naturalne warunki dla hodowli pstrągów.Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Co znamienne, Pstrąg Ojcowski jest produktem tradycyjnym z Małopolski zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaś firma Pstrąg Ojcowski należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej producentów i restauratorów którego celem jest zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych charakterystycznych dla danych regionów Unii Europejskiej.

Pstrąg Ojcowski Pstrąg Ojcowski Pstrąg Ojcowski

Ojców noclegi

Ojców to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-10-06 na
Pstrąg Ojcowski to miejsce bardzo urokliwe, a przy tym smaczne i zdrowe. Pstrągi są hodowane zgodnie z tradycją, podaje się je tutaj jako wędzone i grillowane, z kiszonkami i swojskim chlebkiem, miejsce warte odwiedzenia, w cudnym Ojcowskim Parku Narodowym.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021