Pstrąg Ojcowski

Pstrąg Ojcowski

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pstrąg Ojcowski to wyjątkowe miejsce w Ojcowskim Parku Narodowym, położone w sercu Doliny Prądnika, przy popularnym przy punkcie widokowym Jonaszówka, około 10 minut spacerkiem od parkingu pod zamkiem w Ojcowie.Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Tradycyjna hodowla

Tradycja hodowli pstrągów potokowych w Ojcowie sięga lat 30. XX wieku, kiedy w 1935 roku powstała tu pierwsza w regionie Pstrągarnia, na gruntach księżnej Ludwiki Czartoryskiej. Dziś właśnie by się ta historia kończyła, bo dawne stawy hodowlane były nieużywane i miały zostać poddane procesowi naturalizacji.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Nie pozwoliły na to Panie Magda Węgiel oraz jej córka Agnieszka Sendor. W 2014 roku objęły w dzierżawę dawne stawy i dzięki wytężonej pracy stworzyły tutaj wspaniałe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zaznasz tu nie tylko smacznych, kulinarnych doznań, ale po prostu odpoczniesz w cudnej, malowniczej scenerii nad stawami, w sercu parku narodowego.Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Pstrągi wędzone i grillowane

Miejscowe pstrągi są przepyszne, wędzone naturalnie na drewnie bukowym lub grillowane w folii z cebulką i ziołami, podawane w jak najmniej skomplikowanej formie. Zawsze świeże, nie mrożone, bez frytek, za to w towarzystwie smacznego, lokalnego chleba i zdrowych kiszonek! Do wyboru masz kapustę lub ogórki. 

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Kto chce, może też skosztować wina z miejscowych winnic albo piwa z regionalnych browarów. Więc Pstrąg Ojcowski to nie tylko smacznie, ale i zdrowo. A przy tym przy lokalnej współpracy, to cieszy ogromnie! Do dyspozycji jest tutaj około 60 miejsc siedzących, przy zadaszonych stołach i ławach, ale też na leżakach nad stawem. Chętni mogą wejść nawet na łódkę 🙂 W słoneczne dni chętnych nie brakuje!Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Woda w stawach w Ojcowie pochodzi z potoku Młynówka. Jest dobrze natleniona i krystalicznie czysta. To niemal jak górski potok czyli idealne, naturalne warunki dla hodowli pstrągów.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Co znamienne, Pstrąg Ojcowski jest produktem tradycyjnym z Małopolski zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaś firma Pstrąg Ojcowski należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej producentów i restauratorów którego celem jest zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych charakterystycznych dla danych regionów Unii Europejskiej.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-pt 11.00-20.00, sb-nd 11.00-18.00
Parking: płatny około 1 km wcześniej, przy zamku w Ojcowie
Pyszne pstrągi wędzone i grillowane w ładnej scenerii

Adres

Pstrąg Ojcowski
Ojców 48, Ojców
tel. 664-038-672, 795-282-726
https://pstragojcowski.pl/

GPS: 50°12'9N, 19°49'41E

Ojców noclegi

Ojców to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°12'9N, 19°49'41E
06 październik 2020
06 październik 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
06 październik 2020 15:16
Pstrąg Ojcowski to miejsce bardzo urokliwe, a przy tym smaczne i zdrowe. Pstrągi są hodowane zgodnie z tradycją, podaje się je tutaj jako wędzone i grillowane, z kiszonkami i swojskim chlebkiem, miejsce warte odwiedzenia, w cudnym Ojcowskim Parku Narodowym.

Pstrąg Ojcowski na blogu

Podróże kształcą? Jasne, że tak Poznaj znaczące imiona dla Ojcowskiego Parku Narodowego

Czasem wyruszamy w podróż z dziećmi, choć powinny być one w szkole. Wtedy świetnie przydają się nasze lekcje w terenie. Podczas wyprawy do Ojcowskiego Parku Narodowego nasze dziewczyny poznały historię Bł. Salomei, Łokietka i innych ważnych postaci dla tego regionu.

Jurajskie Szlaki Jesienne mają się bardzo dobrze, nasza czwarta podróż dobiegła końca i już mamy relację dla Was 🙂 Widoki zaczynają się prawdziwie jesienne, poznaj z nami Ojcowski Park Narodowy, jakiego nie znacie!

06 październik 2020 13:26
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację