Pstrąg Ojcowski

Pstrąg Ojcowski

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pstrąg Ojcowski to wyjątkowe miejsce w Ojcowskim Parku Narodowym, położone w sercu Doliny Prądnika, przy popularnym przy punkcie widokowym Jonaszówka, około 10 minut spacerkiem od parkingu pod zamkiem w Ojcowie.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Tradycyjna hodowla

Tradycja hodowli pstrągów potokowych w Ojcowie sięga lat 30. XX wieku, kiedy w 1935 roku powstała tu pierwsza w regionie Pstrągarnia, na gruntach księżnej Ludwiki Czartoryskiej. Dziś właśnie by się ta historia kończyła, bo dawne stawy hodowlane były nieużywane i miały zostać poddane procesowi naturalizacji.Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Nie pozwoliły na to Panie Magda Węgiel oraz jej córka Agnieszka Sendor. W 2014 roku objęły w dzierżawę dawne stawy i dzięki wytężonej pracy stworzyły tutaj wspaniałe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zaznasz tu nie tylko smacznych, kulinarnych doznań, ale po prostu odpoczniesz w cudnej, malowniczej scenerii nad stawami, w sercu parku narodowego.

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Pstrągi wędzone i grillowane

Miejscowe pstrągi są przepyszne, wędzone naturalnie na drewnie bukowym lub grillowane w folii z cebulką i ziołami, podawane w jak najmniej skomplikowanej formie. Zawsze świeże, nie mrożone, bez frytek, za to w towarzystwie smacznego, lokalnego chleba i zdrowych kiszonek! Do wyboru masz kapustę lub ogórki. Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Kto chce, może też skosztować wina z miejscowych winnic albo piwa z regionalnych browarów. Więc Pstrąg Ojcowski to nie tylko smacznie, ale i zdrowo. A przy tym przy lokalnej współpracy, to cieszy ogromnie! Do dyspozycji jest tutaj około 60 miejsc siedzących, przy zadaszonych stołach i ławach, ale też na leżakach nad stawem. Chętni mogą wejść nawet na łódkę 🙂 W słoneczne dni chętnych nie brakuje!

Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Woda w stawach w Ojcowie pochodzi z potoku Młynówka. Jest dobrze natleniona i krystalicznie czysta. To niemal jak górski potok czyli idealne, naturalne warunki dla hodowli pstrągów.Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski

Co znamienne, Pstrąg Ojcowski jest produktem tradycyjnym z Małopolski zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaś firma Pstrąg Ojcowski należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej producentów i restauratorów którego celem jest zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych charakterystycznych dla danych regionów Unii Europejskiej.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-pt 11.00-20.00, sb-nd 11.00-18.00
Parking: płatny około 1 km wcześniej, przy zamku w Ojcowie
Pyszne pstrągi wędzone i grillowane w ładnej scenerii

Adres

Pstrąg Ojcowski
Ojców 48, Ojców
tel. 664-038-672, 795-282-726
https://pstragojcowski.pl/

GPS: 50°12'9N, 19°49'41E

Pstrąg Ojcowski na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Jury Krakowsko Częstochowskiej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Ojców noclegi

Ojców to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pstrąg Ojcowski
Pstrąg Ojcowski
50°12'9N, 19°49'41E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Pstrąg Ojcowski to miejsce bardzo urokliwe, a przy tym smaczne i zdrowe. Pstrągi są hodowane zgodnie z tradycją, podaje się je tutaj jako wędzone i grillowane, z kiszonkami i swojskim chlebkiem, miejsce warte odwiedzenia, w cudnym Ojcowskim Parku Narodowym.

Pstrąg Ojcowski na blogu

Podróże kształcą? Jasne, że tak Poznaj znaczące imiona dla Ojcowskiego Parku Narodowego

Czasem wyruszamy w podróż z dziećmi, choć powinny być one w szkole. Wtedy świetnie przydają się nasze lekcje w terenie. Podczas wyprawy do Ojcowskiego Parku Narodowego nasze dziewczyny poznały historię Bł. Salomei, Łokietka i innych ważnych postaci dla tego regionu.

Jurajskie Szlaki Jesienne mają się bardzo dobrze, nasza czwarta podróż dobiegła końca i już mamy relację dla Was 🙂 Widoki zaczynają się prawdziwie jesienne, poznaj z nami Ojcowski Park Narodowy, jakiego nie znacie!

06 październik 2020 13:26
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021