Polonia Wax Museum Kraków

Polonia Wax Museum w Krakowie

(4 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Polonia Wax Museum w Krakowie to kolejne w Polsce, ciekawe muzeum figur woskowych. Początkowo Muzeum to mieściło się na Rynku, ale przeniesiono je na ulicę Floriańską i tutaj znajduje się do dziś.

W Polonia Wax Museum odnajdziesz wiele postaci historycznych, świeckich i duchowych, a także znanych osobistości, polityków czy sportowców. Zgodnie z ideą powstania muzeum postaci są odwzorowane w jak najmniejszych detalach, dlatego poczujesz tu ich obecność. Tak, jakby naprawdę stali przy Tobie! Towarzyszą im oryginalne stroje, atrybuty i dekoracje, które wprowadzają odpowiedni nastrój autentyczności. Tematyczne pokoje przeniosą Cię poprzez dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową, lata 70, 80 i 90. aż do czasów współczesnych.Kogo znajdziesz na wystawie Wax Museum?

Oczywiście królową angielską Elżbietę II, Jana Pawła II, Marilyn Monroe, Willa Smitha, Harry'ego Pottera, Jasia Fasolę, polskiego koszykarza Marcina Gortata czy też Shreka.

Polonia Wax Museum w Krakowie powstało w 2016 roku, zainspirowane organizacją w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Dlatego podziwiać tu można figury woskowe prezentujące postaci trzech papieży: Św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka oraz wiele innych. To jedna z lepszych wystaw figur woskowych w Polsce.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zwiedzanie: pn-czw i nd 10.00-22.00, pt i sb 10.00-23.00
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: http://poloniawaxmuseum.com

Adres

Polonia Wax Museum Kraków
ul. Floriańska 32, Kraków
tel. 502-799-445

GPS: 50°3'51N, 19°56'26E

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dominik Cich

Super miejsce dla całej rodziny, dla dzieci, młodzieży i starszych.

Jedyne takie w Polsce !

Polecam

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023