Park Wodny w Krakowie

Park wodny w Krakowie

(4.3 głosów: 62)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Wodny w Krakowie to największy kryty aquapark w Polsce i jeden z największych w Europie! To prawidziwy raj dla miłośników wodnych szaleństw w każdym wieku, ale również dla chcących zadbać o swoje zdrowie, bowiem pływanie to fantastyczna forma ruchu dla zdrowia.

Atrakcje Parku Wodnego

Krakowski Park Wodny oferuje wiele wodnych atrakcji: basen sportowy, basen rekreacyjny, basen z falą, rury i zjeżdżalnie wodne, jacuzzi, rwącą rzekę, ogromną fontannę smoka, basen z falą, hydromasaże, Wyspę Piratów ulubioną przez dzieci, z tryskającą wodą i palmami, Tęczową Ścieżkę, na której można przejść po tafli wody przez kolorowe wysepki, Tornado czyli wielka kolorowa misa o średnicy 9 m, do której wpada się i wiruje zanim wypada się do wody, brodzik dla dzieci i inne atrakcje jak ścianki wspinaczkowe i sauny. A to wszystko pod jednym dachem, w jednym miejscu, dla dużych i małych.

Park Wodny w Krakowie
Park Wodny w Krakowie


Zjeżdżalnie w Parku Wodnym

Od 2015 roku w krakowskim aquaparku dostępne są nowe i zmodernizowane zjeżdżalnie wodne. W sumie istnieją 4 zewnętrze zjeżdżalnie:

- Pontonowa zjeżdzalnia Kongo - nawiązuje do klimatu dżungli, jest to żółto-zielona rura o długości około 165 m, wewnątrz której słyszeć się da odgłosy egzotycznych ptaków i zwierząt, dostępne są tu pontony 1 i 2-osobowe, a zjazd zapewnia wrażenie pontonowego spływu rzeką w dżungli, od 10 lat

Park Wodny w Krakowie
Park Wodny w Krakowie

- Ekstremalnie szybka zjeżdzalnia Nitro - czerwona rura z czarnymi obręczami o długości 106 m pozwala osiągać zawrotną prędkość zjazdu, jest wyposażona w efekty wizualne imitujące pas startowy, od 14 lat

- Multimedialna zjeżdzalnia Twister o długości 132 m, wyposażona m.in. w efekt Big-Flash powodujący uczucie dezorientacji w przestrzeni czy efekt Gwiezdne Niebo z błyskającymi gwiazdami, od 10 lat- Ognista zjeżdżalnia Speed Fire - rura o długości 155 m, zarówno multimedialna, jak i ze zwężeniem umożliwiającym osiąganie dużej prędkości, trudna, od 12 lat

Park Wodny
ul. Dobrego Pasterza 126, Kraków
tel. 12/ 616-31-90, 91
biuro@parkwodny.pl
www.parkwodny.pl
Godziny otwarcia: codziennie 8.00-22.00

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kraków
Normalna
parki wodne baseny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

karrrr96

Bardzo fajne i atrakcyjne miejsce, ale ceny dosyć wysokie.

kama899

Nie byłam w parku ale myślę, że warto go odwiedzić jestem ciekawa zjeżdżalni! (:

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022