Pałac w Łubowicach

Pałac w Łubowicach

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia pałacu Eichendorffów

Pałac w Łubowicach powstał jako barokowa budowla w 1786 roku, a następnie został on przebudowany w stylu neogotyckim w 1860 roku. Niestety pałac nie przetrwał II wojny światowej, kiedy został bardzo mocno zniszczony i tak trwa do dziś w ruinie, choć trzeba przyznać, że w bardzo malowniczej. W przeszłości był to pałac Eichendorffów, urodził się tutaj w 1788 roku znany poeta romantyczny - Joseph von Eichendorff. Bardzo dobrze wykorzystano ten fakt dla popularyzacji samego pałacu, jak i całej wsi. Na pałacu widnieje wizerunek poety, a aleję drzew przy pałacu usłano tablicami z jego wierszami. Tablice stanęły też przy starym dębie, który ma 300 lat i rósł tutaj, zanim mały Joseph przyszedł na świat. Dziś nazywany jest Dębem Eichendorffa. W starej szkole przy pałacu powstała nawet izba pamięci poświęcona poecie.Pałac w Łubowicach
Pałac w Łubowicach

Ruiny pałacu dzisiaj

Pałac w Łubowicach to dziś już tylko ruiny, ale jakże klimatyczne i ciekawe. To świetny poligon eksploracyjny, ponieważ ruiny są dostępne bez żadnych ograniczeń i zaopatrzone w dobrą infrastrukturę, w przeciwieństwie do wielu innych pałaców w okolicy. Penetrować można każdy zakamarek pałacu, przechodzić przez otwory w ścianach, zajrzeć do piwnic. A przy okazji to cudowny plener fotograficzny, zarówno same ruiny pałacu, jak i pobliska aleja grabowa.

Pałac w Łubowicach
Pałac w Łubowicach
Aleja w Łubowicach
Aleja w Łubowicach

Warto pochwalić działania w Łubowicach, gdzie opiekunowie stanęli przodem do turystów, pokazując najlepiej jak potrafili to, co mają najlepszego. Wszyscy na tym zyskali, a miejsce to jest dziś trwałym śladem przeszłości i miłym miejscem na spacery. Pałac w Łubowicach
Pałac w Łubowicach

Zajęcza ścieżka

W głębi parku dostępny jest jeszcze punkt widokowy, niestety, z biegiem lat stok zarósł roślinnością, która zasłoniła widoki. Dojdziesz do niego wspomnianą już aleją drzew, śliczną o każdej porze roku, a nazywaną tu Zajęczą Ścieżką. Rozpoczyna się ona pod ruinami pałacu.

Zajęcza ścieżka w Łubowicach
Zajęcza ścieżka w Łubowicach

Atrakcje w okolicy

W pobliżu odwiedzić można inne ciekawe miejsca, np. unikatowy Rezerwat Łężczok z ptactwem wodnym, bardzo dobrze zagospodarowany oraz inne pałace Ziemi Raciborskiej, np. pałac w Sławikowie czy pałac w Modzurowie.Dawny punkt widokowy w Łubowicach
Dawny punkt widokowy w Łubowicach

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Bilety: zwiedzanie bezpłatne
Parking: bezpłatny

Adres

Ruiny pałacu Eichendorffów
ul. Zamkowa 2A, Łubowice

GPS: 50°9'36N, 18°14'3E

Pałac w Łubowicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Górnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Racibórz noclegi

Racibórz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Izba Pamięci Eichendorffa w Łubowicach
50°9'36N, 18°14'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Klimatyczne ruiny pałacu w Łubowicach polecam na spacery i sesje fotograficzne, to świetne miejsce ku temu 🙂

Pałac w Łubowicach na blogu

Sprawdź, które pałace warto odwiedzić na Ziemi Raciborskiej

Przywitała nas znów gościnnie Ziemia Raciborska i tym razem zaoferowała sporą dawkę pałaców, ale i odsłoniła kolejne wieże Szlaku Silesianka.

A czy wszędzie było tak gościnnie? Sprawdziliśmy to dla Was i różnie to z tymi pałacami wygląda. Poczytajcie naszą relację i sami zaplanujcie podróż w tą pałacową krainę, z magicznymi widokami. Teraz już wiecie co, gdzie i jak 🙂

03 grudzień 2020 14:56
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021