Pałac w Gałowie

Pałac w Gałowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Eklektyczny pałac w Gałowie, a raczej jego ruiny, pochodzą z XIX wieku. Stan obecny pałacu nie jest zachwycający, gdyż mocno popadł w ruinę, jednak mimo wszystko warto go zobaczyć. Tym bardziej, że jego otoczenie jest bardzo malownicze. Budowla stoi na zrębach wcześniejszego założenia z XVII, a może nawet z XVI stulecia.

Rezydencja w Gałowie nosi cechy zarówno renesansu, jak i klasycyzmu. Prowadzi do niego most przerzucony ponad suchą fosą. Obok stoją dwie oficyny. Wokół całego kompleksu roztacza się zabytkowy park, przechodzący w lasy nadrzeczne. Cały zespół pałacowo-parkowy to cenny zabytek, który warto ocalić od zniszczenia. Obok stoi też spichlerz z XVIII wieku. Pod koniec XX stulecia pałac spłonął, po czym nie został już odremontowany.

Pałac w Gałowie to kolejna ciekawa rezydencja w pobliżu Wrocławia. Inne w okolicy to zamek w Smolcu, pałac w Biskupicach Podgórnych czy pałac w Krobielowicach.

Informacje praktyczne

Ruiny pałacu
ul. Parkowa, Gałów

Noclegi w Wrocławiu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.5 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024