Pałac w Gałowie, Michał Świderski

Pałac w Gałowie

(4.5 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Eklektyczny pałac w Gałowie, a raczej jego ruiny, pochodzą z XIX wieku. Stan obecny pałacu nie jest zachwycający, gdyż mocno popadł w ruinę, jednak mimo wszystko warto go zobaczyć. Tym bardziej, że jego otoczenie jest bardzo malownicze. Budowla stoi na zrębach wcześniejszego założenia z XVII, a może nawet z XVI stulecia.

Rezydencja w Gałowie nosi cechy zarówno renesansu, jak i klasycyzmu. Prowadzi do niego most przerzucony ponad suchą fosą. Obok stoją dwie oficyny. Wokół całego kompleksu roztacza się zabytkowy park, przechodzący w lasy nadrzeczne. Cały zespół pałacowo-parkowy to cenny zabytek, który warto ocalić od zniszczenia. Obok stoi też spichlerz z XVIII wieku. Pod koniec XX stulecia pałac spłonął, po czym nie został już odremontowany.Pałac w Gałowie to kolejna ciekawa rezydencja w pobliżu Wrocławia. Inne w okolicy to zamek w Smolcu, pałac w Biskupicach Podgórnych czy pałac w Krobielowicach.

Adres

Ruiny pałacu
ul. Parkowa, Gałów

GPS: 51°6'36N, 16°49'4E

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023