Eklektyczny pałac w Gałowie, a raczej jego ruiny pochodzą z XIX wieku. Stan obecny pałacu nie jest zachwycający, gdyż mocno popada w ruinę, jednak mimo wszystko warto go zobaczyć, tym bardziej, że jego otoczenie jest bardzo malownicze. Pałac stoi na zrębach wcześniejszego założenia, z XVII a może nawet z XVI stulecia.Pałac w Gałowie nosi cechy zarówno renesansu, jak i klasycyzmu, prowadzi do niego most przerzucony ponad suchą fosą. Obok stoją dwie oficyny i roztacza się zabytkowypark przechodzący w lasy nadrzeczne. Pod koniec XX wieku pałac uległ spaleniu, zanim przystąpiono do remontu.

Pałac w Gałowie to kolejny pałac w pobliżu Wrocławia, obok zamku w Smolcu, pałacu w Biskupicach Podgórnych czy w Krobielowicach.

Ruiny pałacu
ul. Parkowa, GałówWrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Michał Świderski Krajtroter 2981 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021