Pałac w Gałowie, Michał Świderski

Pałac w Gałowie

(4.5 głosów: 8)

Eklektyczny pałac w Gałowie, a raczej jego ruiny pochodzą z XIX wieku. Stan obecny pałacu nie jest zachwycający, gdyż mocno popada w ruinę, jednak mimo wszystko warto go zobaczyć, tym bardziej, że jego otoczenie jest bardzo malownicze. Pałac stoi na zrębach wcześniejszego założenia, z XVII a może nawet z XVI stulecia.Pałac w Gałowie nosi cechy zarówno renesansu, jak i klasycyzmu, prowadzi do niego most przerzucony ponad suchą fosą. Obok stoją dwie oficyny i roztacza się zabytkowypark przechodzący w lasy nadrzeczne. Pod koniec XX wieku pałac uległ spaleniu, zanim przystąpiono do remontu.

Pałac w Gałowie to kolejny pałac w pobliżu Wrocławia, obok zamku w Smolcu, pałacu w Biskupicach Podgórnych czy w Krobielowicach.Ruiny pałacu
ul. Parkowa, Gałów

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°6'36N, 16°49'4E
02 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację