Obraz 3D w Wieliczce

49°58'56" N
20°3'36" E
Małopolskie
2015-09-23 13:02:36
256m npm
Ważna
Zdjęcia (3)

Obraz 3D Solny Świat powstał w maju 2012 roku na Rynku w Wieliczce. Jest to nowa ciekawa atrakcja miasta, a zarazem nowinka w Polsce, bowiem niewiele obrazów tego typu powstało jak dotąd w naszym kraju.3D street art

3D street art to nowa dziedzina sztuki, niezwykle wizualna i efektowna. Obraz Solny Świat w Wieliczce to największe malowidło 3D w Polsce i jedno z największych w Europie. Podobny obraz 3D zobaczyć można na zaporze w Niedzicy.

Obraz Solny Świat

Malowidło Solny Świat w Wieliczce ma powierzchnię ponad 350 m2, a jego autorem jest Ryszard Paprocki. Obraz odporny jest na pogodę oraz ruch uliczny. I dobrze, bo stał się już dużą atrakcją, niemal każdy turysta chce sobie w tym miejscu zrobić zdjęcie.

"Solny świat" jest malarską wizją Kopalni Soli w Wielicze. Dzieło zawiera charakterystyczne fragmenty podziemnych żup, zobaczyć tu można np. najcudowniejszą Kaplicę Św. Kingi. W kompozycji autor dopasował rzeźby czterech górników - Gwarków. którzy wychodzą z podziemi na drewniane pomosty. Wielickie dzieło robi niesamowite wrażenie, ale trzeba je zobaczyć na własne oczy bo żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać tego efektu.Jak zrobić zdjęcie?

Na Rynku przy obrazie pokazane jest miejsce, w którym należy stać, aby dobrze widzieć obraz i aby zrobić dobre zdjęcie. Dodatkowo ważne jest, gdzie stoi fotografowana osoba, najlepiej gdy stoi na "krawędzi", aby uzyskać efekt, jakby stała ponad przepaścią.

Malowidło 3D
Rynek, Wieliczka

Czy wiesz, że?

Aby wykonać możliwie najlepsze zdjęcie obrazu 3D na Rynku w Wieliczce własnym aparatem, ustaw się dokładnie w miejscu wskazanym na płycie.

Jeśli nie masz swojego aparatu, możesz wykonać zdjęcie za pomocą Infomatu wciskając  czerwony guzik na ekranie urządzenia. Następnie za pomocą klawiatury wpisz adres e-mail, a zdjęcie bezpłatnie otrzymasz na pocztę mailową.

Ciekawostkę przesłał(a) Anna Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2015-08-12 22:14:09

Obraz ciekawy , a zdjęcia też wychodzą całkiem ładne :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: