Muzeum w Raciborzu

Racibórz Muzeum Miejskie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Raciborskie Muzeum nietypowo mieści się w murach dawnego, gotyckiego kościoła dominikanek Św. Ducha z 1327 roku oraz w zabytkowym budynku dawnego Banku Ludowego. Obie budowle są do siebie przyległe i stoją niedaleko Rynku w Raciborzu.

W Muzeum zobaczyć można ciekawe zbiory archeologiczne, etnograficzne i historyczne oraz krypty książęce, m.in. grobowiec ostatniego Przemyślidy opawsko-raciborskiego - Walentego, który zmarł w 1521 roku. Cenny jest także najstarszy w Polsce gotycki piec.

Mumia Egipcjanki

Największą jednak atrakcją Muzeum w Raciborzu jest mumia 20-letniej Egipcjanki o imieniu Dżed-Amonet-ius-anch, licząca prawie 3 tys. lat, a przywieziona do Raciborza w XIX wieku jako zaręczynowy podarunek przez barona Anzelma von Rodszylda. Nie został on jednak przyjęty i tak trafił do Muzeum. Co ciekawe, imię Egipcjanki znaczy "bogini Amonet powiedziała, ona będzie żyć". Na wystawie tej zobaczyć też można urny kanopskie z okresu XI-VII wiek przed Chrystusem.

Muzeum w Raciborzu
Muzeum w Raciborzu


Muzeum w Raciborzu
ul. Gimnazjalna 1, ul. Chopina 12, Racibórz
tel. 32/ 415-49-01
muzeum_raciborz@interia.pl
www.muzeum.raciborz.pl
Godziny zwiedzania: pn nieczynne, wt-pt 9.00-16.00, sb-nd 10.00-14.00
Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 2 zł, sobota wstęp wolny

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 07:30–15:30
  • niedziela: 10:00–14:00

Noclegi w Raciborzu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Racibórz Muzeum
Muzeum w Raciborzu
Muzeum w Raciborzu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 22)
Twoja ocena
Agnieszka Adamiak

Polecam do zwiedzenia, nie każdy bedzie miał kazje wybrać się do Egiptu i zobaczyć prawdziwą mumię a w Raciborzu można to zobaczyć. A przede wszystkim wejście jak do muzeum naprawdę jest tanie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024