Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Lamus Dworski - Muzeum w Chrzanowie

Muzeum w Chrzanowie

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum w Chrzanowie główną siedzibę ma w budynku Lamusa Ligęzów. Budowla pochodzi najprawdopodobniej z XVI wieku i tworzy ją miejscowy kamień, zachowała cechy renesansu. W latach 60-tych XX wieku lamus został adaptowany do celów muzealnych , dziś dysponuje siedmioma salami wystawowymi i kilkoma pracowniami.Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich udostępnia zbiory z zakresu historii, kultury oraz przyrody. Dotyczą one kultury łużyckiej, dziejów miasta i okolic, życia wspólnot lokalnych, ubioru, wytwórczości, architektury drewnianej i wyposażenia wnętrz chłopskich we wsi nadwiślańskiej, tradycyjnej obrzędowości dorocznej i rodzinnej Krakowiaków Zachodnich a także, w dziedzinie przyrody - roślin naczyniowych, mykoflory, fauny oraz budowy geologicznej regionu.

Oddziały Muzeum

Muzeum w Chrzanowie posiada Oddział Wystaw Czasowych czyli Dom Urbańczyka. Pochodzi on z końca XIX wieku i jest ciekawym przykładem małomiasteczkowego budownictwa willowego o wyraźnych cechach regionalnych. Obiektem Muzeum w Chrzanowie jest też Cmentarz żydowski na ul. Podwale.Muzeum w Chrzanowie - Lamus dworski
ul. Mickiewicza 13, Chrzanów
tel. 32/ 753-87-11
muzeum@muzeum.chrzanow.pl
www.muzeum.chrzanow.pl
Godziny zwiedzania: pn, wt, czw, pt 8.30-14.30, śr 8.30-18.30, nd 10.00-14.30
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 3 zł

Dom Urbańczyka
al. Henryka 16, Chrzanów
tel./fax 32/ 623-43-07
urbanczyk@muzeum.chrzanow.pl

Cmentarz żydowski
ul. Podwale, Chrzanów
(zwiedzanie cmentarza ustala się z pracownikami Muzeum)Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Chrzanów noclegi

Chrzanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chrzanów
Muzea i skanseny
Normalna
muzea lamusy
50°8'36N, 19°24'7E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację