50°8'36" N, 19°24'7" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum w Chrzanowie główną siedzibę ma w budynku Lamusa Ligęzów. Budowla pochodzi najprawdopodobniej z XVI wieku i tworzy ją miejscowy kamień, zachowała cechy renesansu. W latach 60-tych XX wieku lamus został adaptowany do celów muzealnych , dziś dysponuje siedmioma salami wystawowymi i kilkoma pracowniami.Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich udostępnia zbiory z zakresu historii, kultury oraz przyrody. Dotyczą one kultury łużyckiej, dziejów miasta i okolic, życia wspólnot lokalnych, ubioru, wytwórczości, architektury drewnianej i wyposażenia wnętrz chłopskich we wsi nadwiślańskiej, tradycyjnej obrzędowości dorocznej i rodzinnej Krakowiaków Zachodnich a także, w dziedzinie przyrody - roślin naczyniowych, mykoflory, fauny oraz budowy geologicznej regionu.

Oddziały Muzeum

Muzeum w Chrzanowie posiada Oddział Wystaw Czasowych czyli Dom Urbańczyka. Pochodzi on z końca XIX wieku i jest ciekawym przykładem małomiasteczkowego budownictwa willowego o wyraźnych cechach regionalnych. Obiektem Muzeum w Chrzanowie jest też Cmentarz żydowski na ul. Podwale.

Muzeum w Chrzanowie - Lamus dworski
ul. Mickiewicza 13, Chrzanów
tel. 32/ 753-87-11
muzeum@muzeum.chrzanow.pl
www.muzeum.chrzanow.pl
Godziny zwiedzania: pn, wt, czw, pt 8.30-14.30, śr 8.30-18.30, nd 10.00-14.30
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 3 złDom Urbańczyka
al. Henryka 16, Chrzanów
tel./fax 32/ 623-43-07
urbanczyk@muzeum.chrzanow.pl

Cmentarz żydowski
ul. Podwale, Chrzanów
(zwiedzanie cmentarza ustala się z pracownikami Muzeum)

Chrzanów noclegi

Chrzanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021