Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej
50°16'48" N, 19°33'37" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Pożarnictwa w Olkuszu istnieje od 1978 roku. Jego twórcą i wieloletnim kustoszem był Stefan Ząbczyński (1912–2002), długoletni prezes olkuskiej Ochotniczej Straży Pożarnej i Honorowy Obywatel Olkusza.To dzięki jego kolekcjonerskiej pasji można dziś oglądać bogate i unikatowe zbiory sprzętu strażackiego, samochodów, konnych sikawek, hełmów, toporów i mundurów strażackich z XIX i XX wieku.Jednym z najcenniejszych eksponatów jest XVII-wieczny dzwon, który wcześniej znajdował się w kościele przy klasztorze augustianów. W zbiorach Muzeum dostępne są też dokumenty i fotografie, sztandary, medale i odznaczenia, a nawet stare monety. Szczególny charakter ma ekspozycja poświęcona walce o wolność Polski.

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej im. Stefana Ząbczyńskiego
ul. Floriańska 8, Olkusz
tel. 32/ 643-28-45
www.ospolkusz.pl
Godziny otwarcia: pn-pt 8.00-16.00, sb-nd: rezerwacja telefoniczna dla grup powyżej 10 osób
Bilety: dobrowolna opłata na rzecz Muzeum

Olkusz noclegi

Olkusz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
yacek66 Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020