Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Mazurolandia

Mazurolandia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.5

Mazurolandia czyli Mazurski Park Atrakcji w Gierłoży koło Kętrzyna znajduje się około 1 km za Wilczym Szańcem. Główną atrakcją parku są miniatury zabytków mazurskich i warmińskich, ale ponadto czeka tu wiele form rekreacji ciekawych dla całej rodziny.

Pośród miniatur w Mazurolandii nie zabrakło wiaduktu w Stańczykach, twierdzy Boyen czy zamku w Lidzbarku Warmińskim. Park Militariów prezentuje m.in. stroje historyczne, eksponaty z okresu II wojny światowej, pojazdy militarne oraz unikatowe makiety Wilczego Szańca i zamachu na Hitlera. Na strzelnicy militarnej można postrzelać z replik broni historycznej.

Mazurolandia
Mazurolandia

Na turystów czeka też grodzisko rycerskie, gdzie zobaczyć można stroje, kolczugi, tarcze i miecze, ale można też postrzelać z łuku lub z kuszy na strzelnicy rycerskiej. Zaś najmłodsi goście mogą skorzystać z licznych uciech Parku Rozrywki.

Mazurolandia otwarta jest cały rok. Pod koniec listopada działa tu Wioska Świętego Mikołaja, która składa się z Chaty Świętego Mikołaja i Pracowni Świętego Mikołaja, gdzie czekają zagadki, rebusy, rymowanki i przede wszystkim spotkanie ze Świętym Mikołaje. Po nowym roku Mikołaj zaprasza na karnawałowe tańce. Następnie Chata Św. Mikołaja zmienia się w Chatę Leśnego Czarodzieja, gdzie odwiedzający zostają wprowadzani są w świat przyrody, słuchają leśnych opowieści w towarzystwie żywych królików, tropią pierwsze ślady wiosny, poznają odgłosy ptaków, rodzaje kory i liście drzew, rozpoznają tropy zwierząt, dowiadują się, które z nich budzą się z zimowego snu, tworzą magiczne drzewko i dostają certyfikat "Tropiciela Przyrody".

Mazurolandia
Mazurolandia

W Pracowni Pani Wiosny Goście tworzą marzannę i żegnają mijającą zimę, mogą również stać się ogrodnikami, wtedy sadzą wiosenne kwiaty, dowiadują się jak dbać o rośliny. Mogą również stworzyć barwne kwiaty i radosne motyle. Przed świętami Wielkiej Nocy trwa sianie rzeżuchy, malowanie jaj, tworzenie króliczków czy kartek świątecznych. Od kwietnia do października trwa normalny sezon ze stałymi atrakcjami.

Atrakcje w cenie biletu

- Park Miniatur Warmii i Mazur
- Stadiony w miniaturze
- Mazurskie Muzeum II Wojny Światowej z makietami Wilczego Szańca i zamachu na Hitlera
- Strzelnica militarna
- Przymierzalnia mundurów
- Grodzisko rycerskie
- Strzelnica rycerska
- Przymierzalnia strojów rycerskich
- Skansen ludowy
- Zwierzyniec
- Park Rozrywki

Mazurolandia
Mazurolandia

Informacje praktyczne

Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: http://mazurolandia.pl/

Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji
Gierłoż, Kętrzyn
tel. 609-933-434

Mazurolandia
Mazurolandia

Noclegi w Mazurach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(3.5 głosów: 37)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.5 głosów: 37)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Wojan
Hitler i dmuchańce to jakieś koszmarne połączenie. Biednie, brudno, nieciekawie i drogo. Gastronomii powinien przyjrzeć się sanepid
Palionara
Nigdy więcej. I nikomu nie polecam. Brudno, większość atrakcji zupełnie niezgodna z opisem. Zabawki dla dzieci w stanie, który woła o pomstę do nieba. Niemiła i chamska obsługa. Lepiej pojechać z dzieciakami nad jezioro albo do jakiegoś minizoo. Mazurolandia to żenadolandia. Nie wiem, czemu tak ją wszędzie reklamujá, jak to dno absolutne
Jajaja
Pusto, niewiele atrakcji. Reklamowane, jakby było na pół dnia zwiedzania, a po pół godzinie chce się wyjść. Koszt biletów zupełnie nieadekwatny do tego, co jest w środku
Avatar użytkownika Olga Leontowicz
Olga Leontowicz
Miejsce do polecenia🙂 byliśmy z mężem i córeczką 9miesieczną. Pojechaliśmy dość późno bo ok. 16 dopiero byliśmy na miejscu. Córce się naprawdę podobało, w szczególności dwie sale zabaw, masa zabawek sensorycznych, basen z kulkami, trampolina, ciuchcia na zewnątrz. Bardzo dużo atrakcji za jedyną wejściówkę za nas ok. 40zl za dwie osoby i plus ciuchcia 10 zł ale jeździliśmy naprawdę długo, bo chyba z 10 okrążeń. Byliśmy ponad 2h ale gdyby nie pora myślę że śmiało moglibyśmy i z 4 h tam być. Napewno wrócimy w to miejsce, może tym razem w zimowej porze do miasteczka Świętego Mikołaja
Avatar użytkownika Malwusiaczek
Malwusiaczek
Brak atrakcji jakichkolwiek, szkoda kasy, nawet dzieciom się nie podobało
Avatar użytkownika Anna
Anna

Bardzo fajne miejsce dla dzieci i rodziców. Można spędzić tam fajny czas na nauce historii. Nasi chłopcy do dzisiaj pamiętają kilka budowli, które tam zobaczyli w miniaturze. Militaria zrobiły hcyba na nas największe wrażenie. Polecam.


bardzo fajne miejsce dla dzieciaków. organizatorzy stawiaja na naukę historii MAzur poprzez zabawę. A rodzice też mogę w tym czasie skorzystać z atrackji. ogólnie polecam!

Ewelina

Masakrycznie wysokie ceny, nic specjalnego, może pół godziny zwiedzania.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024