Kościółek Św. Anny w Goczałkowicach-Zdroju

Goczałkowice Kościół Św. Anny
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Murowany kościółek Św. Anny w Goczałkowicach Zdroju powstał 1883 roku, prawdopodobnie na miejscu wcześniejszego, drewnianego kościółka. Z jego powstaniem wiąże się legenda. Świątynię rozpoczęto budować w polu, pomiędzy ul. Szkolną a Borem, ale nocami, w tajemniczy sposób wszystkie materiały "wędrowały" na jego obecne miejsce, około 1 km dalej. Tak działo się każdej nocy, aż postanowiono, że zostanie zbudowany w obecnym miejscu. Całe zdarzenie uznaje się za znak od Boga oraz lokalny cud.

Atrakcje w okolicy

W pobliżu kościółka koniecznie odwiedzić trzeba przecudowne Ogrody Kapias, dostępne bezpłatnie przez cały rok, a ponadto w Goczałkowicach warto też zobaczyć kościół Św. Jerzego przy ulicy Głównej, Park Zdrojowy przy ulicy Parkowej oraz ogromne Jezioro Goczałkowickie z zaporą przy ulicy Jeziornej.Informacje praktyczne

Kościół Św. Anny
ul. Św. Anny, Goczałkowice-Zdrój

Noclegi w Goczałkowicach Zdrój

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 10)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024