Goczałkowice Kościół Św. Anny

Kościółek Św. Anny w Goczałkowicach-Zdroju

(4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Murowany kościółek Św. Anny w Goczałkowicach Zdroju powstał 1883 roku, prawdopodobnie na miejscu wcześniejszego, drewnianego kościółka. Z jego powstaniem wiąże się legenda. Świątynię rozpoczęto budować w polu, pomiędzy ul. Szkolną a Borem, ale nocami, w tajemniczy sposób wszystkie materiały "wędrowały" na jego obecne miejsce, około 1 km dalej. Tak działo się każdej nocy, aż postanowiono, że zostanie zbudowany w obecnym miejscu. Całe zdarzenie uznaje się za znak od Boga oraz lokalny cud.

Atrakcje w okolicy

W pobliżu kościółka koniecznie odwiedzić trzeba przecudowne Ogrody Kapias, dostępne bezpłatnie przez cały rok, a ponadto w Goczałkowicach warto też zobaczyć kościół Św. Jerzego przy ulicy Głównej, Park Zdrojowy przy ulicy Parkowej oraz ogromne Jezioro Goczałkowickie z zaporą przy ulicy Jeziornej.Adres

Kościół Św. Anny
ul. Św. Anny, Goczałkowice-Zdrój

GPS: 49°56'38N, 18°57'10E

Goczałkowice-Zdrój noclegi

Goczałkowice-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023