Kościół Św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju

Goczałkowice kościół
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Około 1534 roku w Goczałkowicach powstał drewniany kościółek Św. Wojciecha i Św. Jerzego. Był kryty gontem i osobno stała dzwonnica z dwoma dzwonami. Wnętrze kościółka zdobiły obrazy patronów i Św. Trójcy. W latach 1569-1797 stał się on kościołem filialnym parafii pszczyńskiej. Usunięto wówczas z parafii duchownego katolickiego i świątynia stała się protestancka. Dopiero w 1797 roku na powrót uzyskała status samodzielnej placówki duszpasterskiej, ponownie katolickiej. Pierwszym jej proboszczem był ks. Fryderyk Borówka. Niestety świątynia spłonęła we wrześniu 1908 roku. Nowy, barokowy kościół murowany zbudowano tu w latach 1909-10, wg projektu Ludwika Szneidera. W 1866 roku na terenie parafii Św. Jerzego w Goczałkowicach dobudowano kaplicę Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych.

Goczałkowice
Goczałkowice

Atrakcje w okolicy

W Goczałkowicach warto też zobaczyć kościółek Św. Anny oraz położone obok cudne Ogrody Kapias, a dalej rozlewa się ogromne Jezioro Goczałkowickie.Informacje praktyczne

Kościół Św. Jerzego
ul. Główna 50, Goczałkowice-Zdrój

Noclegi w Goczałkowicach Zdrój

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kościół Św. Jerzego Goczałkowice
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 3)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024