Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju

Goczałkowice Uzdrowisko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju pochodzi z początku XX wieku i ostatnio przeszedł rewitalizację. Odnowiono alejki spacerowe, ustawiono ciekawe oświetlenie, a ponadto zainstalowano monitoring! W zrewitalizowanym Parku Zdrojowym stanęły też tablice informacyjne oraz elementy małej architektury. Pojawiły się np. nowe stoły do gry w szachy czy ładne ażurowe drewniane altany. Ciekawym elementem jest również zegar słoneczny. Pojawiły się też nowo nasadzone rośliny, to wszystko sprawiło, że Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju wypiękniał. Wzdłuż Parku prowadzi też zrewitalizowany deptak, który kończy się nad atrakcyjnym stawem Maciek.

Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko

Deptak w Parku Zdrojowym

Deptak czyli ulica Uzdrowiskowa nie jest tutaj tak okazała jak w bardziej znanych kurortach, ale po rewitalizację prezentuje się bardzo ładnie. Został wyłożony kostką brukową i łączy się z Parkiem Zdrojowym. Deptak w Goczałkowicach jest szeroki i pozbawiony ruchu kołowego, toteż kuracjuszom i turystom łatwiej i przyjemniej się tutaj spaceruje. Na deptaku jest mnóstwo klombów i ławeczek. Specyfika Goczałkowic jest o tyle ciekawa, że wprost z deptaka można dotrzeć praktycznie do wszystkich sanatoriów. Są tu leczone bowiem głównie choroby ortopedyczne, neurologiczne i reumatologiczne, toteż kuracjusze często mają trudności z poruszaniem się.

Na deptaku, przy drewnianym zabytkowym budynku Restauracji "Zdrojowa" znajduje się ciekawa fontanna. Z okrągłej, sporej misy fontanny "wyskakują" ryby, a z ich pyszczków leje się woda. Wygląda to niecodziennie, a dodatkowo rybki ładnie skrzą się w słońcu.

Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy ulicy Uzdrowiskowej oraz Parkowej

Park Zdrojowy
ul. Uzdrowiskowa, ul. Parkowa, Goczałkowice Zdrój

Noclegi w Goczałkowicach Zdrój

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Park Zdrojowy
Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju
(4.1 głosów: 20)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 20)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024