Goczałkowice Uzdrowisko

Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju

(4.1 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju pochodzi z początku XX wieku i ostatnio przeszedł rewitalizację. Odnowiono alejki spacerowe, ustawiono ciekawe oświetlenie, a ponadto zainstalowano monitoring! W zrewitalizowanym Parku Zdrojowym stanęły też tablice informacyjne oraz elementy małej architektury. Pojawiły się np. nowe stoły do gry w szachy czy ładne ażurowe drewniane altany. Ciekawym elementem jest również zegar słoneczny. Pojawiły się też nowo nasadzone rośliny, to wszystko sprawiło, że Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju wypiękniał. Wzdłuż Parku prowadzi też zrewitalizowany deptak, który kończy się nad atrakcyjnym stawem Maciek.

Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko

Deptak w Parku Zdrojowym

Deptak czyli ulica Uzdrowiskowa nie jest tutaj tak okazała jak w bardziej znanych kurortach, ale po rewitalizację prezentuje się bardzo ładnie. Został wyłożony kostką brukową i łączy się z Parkiem Zdrojowym. Deptak w Goczałkowicach jest szeroki i pozbawiony ruchu kołowego, toteż kuracjuszom i turystom łatwiej i przyjemniej się tutaj spaceruje. Na deptaku jest mnóstwo klombów i ławeczek. Specyfika Goczałkowic jest o tyle ciekawa, że wprost z deptaka można dotrzeć praktycznie do wszystkich sanatoriów. Są tu leczone bowiem głównie choroby ortopedyczne, neurologiczne i reumatologiczne, toteż kuracjusze często mają trudności z poruszaniem się.Na deptaku, przy drewnianym zabytkowym budynku Restauracji "Zdrojowa" znajduje się ciekawa fontanna. Z okrągłej, sporej misy fontanny "wyskakują" ryby, a z ich pyszczków leje się woda. Wygląda to niecodziennie, a dodatkowo rybki ładnie skrzą się w słońcu.

Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko
Goczałkowice Uzdrowisko

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy ulicy Uzdrowiskowej oraz Parkowej

Adres

Park Zdrojowy
ul. Uzdrowiskowa, ul. Parkowa, Goczałkowice Zdrój

GPS: 49°56'17N, 18°58'40E

Goczałkowice-Zdrój noclegi

Goczałkowice-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Park Zdrojowy
Park Zdrojowy w Goczałkowicach Zdroju, mokunka
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023